Aktualności

Po raz kolejny Piotrcovia i Piotrkowianin przyłączyły się do Ogólnopolskiej Akcji Szlachetna Paczka, której celem jest pomoc potrzebującym rodzinom. Już wcześniej wybrana została jedna z rodzin, dla której zbierano pieniądze między innymi podczas środowego spotkania Piotrkowianin - Energa MKS Kalisz.
Po długiej przerwie macierzyńskiej do treningów z zespołem Piotrcovii wróciła Monika Kopertowska. Nasza rozgrywająca jest pełna optymizmu, ale podkreśla, że jej forma jest jeszcze daleka od tej, która pozwoli na grę w meczach ligowych.
Po raz kolejny Piotrcovia i Piotrkowianin przyłączyły się do Ogólnopolskiej Akcji Szlachetna Paczka. Jedna z piotrkowskich rodzin, dzięki hojności zawodniczek, zawodników i kibiców, zostanie obradowana przed Świętami Bożego Narodzenia. Zbiórka, do której będą mogli dołączyć się sympatycy piłki ręcznej, prowadzona będzie 4 grudnia przy okazji spotkania Piotrkowianin - Energa MKS Kalisz.
25-letnia środkowa rozgrywająca, 21-krotna reprezentantka Polski Romana Roszak została nową zawodniczką Piotrcovii. Od 2015 roku reprezentowała barwy AZS Koszalin, a wcześniej grała w Pogoni Szczecin (2013-2015) i UKS PCM Kościerzyna (2012-2013).
Nie było niespodzianki w spotkaniu 10. serii żeńskiej PGNiG Superligi pomiędzy Piotrcovią i Zagłębiem Lubin, bo być jej chyba nie mogło. Oczywiście sport ma to do siebie, że jest nieprzewidywalny, ale Piotrcovia grając w mocno okrojonym składzie z dobrze dysponowanym wicemistrzem Polski nie miała wielkich szans na punkty. Już początek meczu rozwiał wszelkie wątpliwości.
To będzie ostatni w 2019 roku ligowy mecz piłkarek ręcznych Piotrcovii. Nasz zespół w sobotę (16 listopada), podejmie Zagłębie Lubin (początek spotkania o 17:00). Później nastąpi prawie dwumiesięczna przerwa poświęcona na mecze reprezentacji Polski.
Niestety pomimo dobrego spotkania nasze szczypiornistki nie powiększyły dorobku punktowego. W meczu 9. kolejki PGNiG Superligi Piotrcovia przegrała w Elblągu ze Startem 30:33, remisując do przerwy 13:13. To siódma porażka naszego zespołu w sezonie 2019/2020.

Historia meczów Start Elbląg - Piotrcovia nie jest korzystna dla naszej drużyny. Starsi kibice naszych szczypiornistek z pewnością pamiętają przegrany finał mistrzostw Polski w sezonie 1993/1994 kiedy to lepsze okazały się elblążanki na czele z wielokrotną reprezentantką kraju Anną Ejsmont. W późniejszych sezonach również naszej drużynie nie szło na tym trudnym terenie.
Poznaliśmy kadrę narodową B kobiet, która w dniach 17-20 listopada spotka się w Pruszkowie na konsultacji szkoleniowej, a od 21 do 23 listopada rywalizować będzie w czeskim Chebie w turnieju międzypaństwowym z udziałem Czech, Austrii, Szwajcarii i Polski. Wsród powołanych zawodniczek znalazła się piłkarka Piotrcovii Lucyna Sobecka. Gratulujemy!