Aktualności

To nie był mecz dla ludzi o słabych nerwach. Niestety nie skończył się on happy endem, a Piotrcovia, po dramatycznym spotkaniu, przegrała w Jarosławiu z miejscowym EUROBUDEM JKS 28:31 (15:17) i znów mocno komplikuje sobie sytuację w tabeli w obliczu pogoni za czołową trójką drużyn. To szósta przegrana naszej drużyny i druga w tym roku z rzędu na wyjeździe.
Ostatnim styczniowym spotkaniem w ligowe punkty dla piłkarek ręcznych Piotrcovii będzie wyjazdowa konfrontacja w Jarosławiu, a rywalem zespołu Krzysztofa Przybylskiego będzie miejscowy EUROBUD JKS. To zespół zajmujący dopiero ósme miejsce w ligowej tabeli, ale absolutnie nie można napisać, że Piotrcovię czeka na Podkarpaciu łatwe zadanie. Wręcz przeciwnie - należy spodziewać się wysoko zawieszonej poprzeczki.
Po spotkaniu z Ruchem Chorzów miała miejsce bardzo miła uroczystość. Prezes Piotrcovii Marek Ostrowski uhonorowany został Złotą Odznaką Związku Piłki Ręcznej w Polsce za Zasługi dla Piłki Ręcznej. Odznakę wręczył prezes Łódzkiego ZPR Marek Sobolczyk.
Nie było niespodzianki w spotkaniu 13. Serii PGNiG Superligi szczypiornistek. Piotrcovia odniosła ósme zwycięstwo w bieżącym sezonie pokonując ostatni w tabeli Ruch Chorzów 40:28 (21:10). Już po pierwszym kwadransie jedyną niewiadomą były rozmiary zwycięstwa drużyny Krzysztofa Przybylskiego.
Żadnego rywala w PGNiG Superlidze nie należy lekceważyć, ale jeśli rywalizować będą ze sobą kandydat do medalu, którym jest Piotrcovia i czerwona latarnia tabeli Ruch Chorzów to faworyt meczu może być tylko jeden. Niebieskie, mimo ambitnej walki, nie wywalczyły w obecnym sezonie nawet jednego punktu. Przegrały wszystkie 12 spotkań, w tym w pierwszej rundzie z Piotrcovią we własnej hali 28:35 (14:18).
Siódme zwycięstwo w bieżącym sezonie odniosły piłkarki ręczne Piotrcovii, które w spotkaniu 12. Serii sezonu zasadniczego nadspodziewanie łatwo wygrały we własnej hali ze Startem Elbląg 36:21 (19:9). Nasza drużyna zrehabilitowała się za porażkę sprzed tygodnia w Gnieźnie, a dobra i skuteczna gra jest dobrym prognostykiem przed kolejnymi spotkaniami.
O falstarcie w Gnieźnie trzeba jak najszybciej zapomnieć bo ligowego grania w sezonie 2022/2023 jest jeszcze bardzo dużo i wszystko może się zdarzyć - także i w pozytywnym sensie. Piotrcovia w drugim w 2023 roku meczu o punkty podejmie Start Elbląg, a mecz 12. kolejki rozegrany zostanie w sobotę (14 stycznia) o 16:00 w Hali Relax.
Pisaliśmy przed meczem, że MKS PR URBIS Gniezno jest drużyną nieobliczalną i absolutnie nie można jej zlekceważyć. Faworytem pojedynku była jednak Piotrcovia i każdy inny wynik niż brak kompletu punktów naszej drużyny należy traktować jako przykrą niespodziankę. Na kwadrans przed końcem meczu wydawało się, że sprawa zwycięstwa jest przesądzona. Zespół Krzysztofa Przybylskiego prowadził bowiem 21:17. Trudno jednak wytłumaczyć to, co stało się w ostatnim kwadransie.
Do Gniezna wybiorą się nasze szczypiornistki, aby rozegrać pierwsze w 2023 roku spotkanie o ligowe punkty. Rywalem Piotrcovii w meczu 11. Serii będzie MKS PR URBIS Gniezno - ligowy beniaminek i zespół, który zajmuje w tabeli przedostatnie, dziewiąte miejsce. W żadnym przypadku nie można jednak tej drużyny zlekceważyć.
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 6 =