Zapowiadaliśmy możliwość sprawienia niespodzianki przez Piotrcovię i była ona naprawdę blisko. Nasz zespół w drugiej połowie odrobił sześć bramek straty i w 51. minucie remisował z MKS FunFloor Lublin 25:25. Nerwowa końcówka ułożyła się jednak po myśli wielokrotnych mistrzyń Polski, które wygrały 30:27. W najbliższą niedzielę (28 kwietnia) zespół Agaty Cecotki podejmie mistrza Polski z Lubina, a mecz z Zagłębiem rozpocznie się w Hali Relax o 16:00.
Już od 3 do 5 maja w Kaliszu odbędzie się największe wydarzenie piłki ręcznej w Polsce – Final Four ORLEN Pucharu Polski! W turnieju wezmą udział 4 męskie i 4 żeńskie zespoły. Czeka nas 6 spotkań na najwyższym poziomie. Nie możesz tego przegapić!
Rozpoczyna się ostatni akcent sezonu 2023/2024 w ORLEN Superlidze piłki ręcznej kobiet. Najważniejsze rozstrzygnięcie już znamy. Tytuł mistrza Polski obroniło Zagłębie Lubin. Trwa natomiast zacięta walka o srebrny medal, a także o piąte miejsce. Czwarte zajmie bowiem MKS URBIS Gniezno. Przed nami druga część rozgrywek w grupie finałowej.
Piotrcovia przegrała w Koszalinie z Młynami Stoisław 25:29 (11:17) w spotkaniu 23. kolejki ORLEN Superligi i w tabeli grupy mistrzowskiej spadła na szóste miejsce. Nasz zespół wyprzedzony został właśnie przez drużynę z Koszalina. Od pierwszej do ostatniej minuty prowadziły gospodynie, a w pewnym momencie ich przewaga wynosiła nawet 10 bramek.
Jeszcze sześć meczów i wszystko będzie jasne. Pojedynkiem w Koszalinie z miejscowymi Młynami Stoisław piłkarki ręczne Piotrcovii zakończą I rundę finałową ORLEN Superligi. Sytuacja w tabeli jasno i wyraźnie pokazuje, że jedynym celem do osiągnięcia przez zespół Agaty Cecotki jest piąte miejsce. Piotrcovia rywalizować będzie o tę lokatę z najbliższym rywalem.
Piotrcovia po raz trzeci w tym sezonie przegrała z MKS URBIS Gniezno. Nasz zespół miał duże szanse na trzy punkty, kilkakrotnie dochodził do remisu, ale za każdym razem oddawał inicjatywę rywalowi. Brakło również sportowego szczęścia - nasze zawodniczki obiły kilka razy słupki i poprzeczkę.
Mimo reprezentacyjnej przerwy w rozgrywkach żeńskiej ORLEN Superligi Piotrcovia rozegra zaległe ligowe spotkanie z MKS PR Gniezno. Oba kluby już wcześniej ustaliły termin meczu na sobotę (13 kwietnia), a problemów z absencjami związanych z powołaniem do kadry nie ma zarówno Piotrcovia, jak i rywal z Gniezna. Arne Senstad stawia na piłkarki z innych klubów. Pierwotnie mecz 22. Serii miał odbyć się 27 marca.