3 lutego w miejscowości Houten w Holandii odbędą się uroczystości pogrzebowe Marka Ostrowskiego, prezesa MKS Piotrcovia. Dla osób, które nie będą mogły uczestniczyć osobiście w ceremonii, odbędzie się jej transmisja.
Niespodzianką byłoby odebranie punktów mistrzowi Polski i liderowi tabeli. Po pierwszej połowie spotkania 14. Serii ORLEN Superligi na tą niespodziankę się zanosiło. Drużyna Agaty Cecotki remisowała bowiem 16:16.
Show must go on - mimo tego, że sport schodzi w takich sytuacjach na dalszy plan Piotrcovia zdecydowała się rozegrać poniedziałkowy (29 stycznia) mecz 14. kolejki ORLEN Superligi w Lubinie z mistrzem Polski, Zagłębiem. To wspólna decyzja sztabu szkoleniowego i drużyny. Spotkanie rozpocznie się o 18:00, a mecz będzie można zobaczyć na platformie emocje.tv. Pojedynek poprowadzą Mariusz Marciniak i Piotr Radziszewski, a delegatem z ramienia ZPRP będzie Marek Góralczyk.
Wiedzieliśmy z jakim rywalem walczy od kilkunastu miesięcy, ale wierzyliśmy w cud. I nie dopuszczaliśmy do siebie tego, co może się wydarzyć. Niestety zmuszeni jesteśmy przekazać kibicom bardzo smutną informację. Po długiej walce z chorobą zmarł dziś (27 stycznia) w Holandii, w wieku 68 lat, prezes MKS Piotrcovia Marek Ostrowski.
Drugiej z rzędu ligowej porażki doznały piłkarki ręczne Piotrcovii, które w meczu 13. Serii ORLEN Superligi przegrały przed własną publicznością z niżej notowanymi Młynami Stoisław Koszalin 28:35. Piotrcovia w drugiej połowie wygrywała 23:21, ale nie potrafiła tej przewagi dowieźć do końcowej syreny.
Nastroje po środowej porażce w Gnieźnie nie są najlepsze dlatego trzeba je jak najszybciej poprawić. A można to zrobić tylko w jeden sposób - zwycięstwem i to w bardzo dobrym stylu. I na to liczymy zapowiadając mecz 13. Serii żeńskiej ORLEN Superligi pomiędzy Piotrcovią i Młynami Stoisław Koszalin.
Po raz drugi w tym sezonie piłkarki ręczne Piotrcovii przegrały z MKS URBIS Gniezno. Nasza drużyna mimo prowadzenia różnicą siedmiu bramek (10:3) w 15. minucie zeszła z boiska pokonana. Gospodynie nie tylko odrobiły straty z pierwszej połowie, ale w drugiej części gry podyktowałly swoje warunki i sięgnęly po trzy punkty umacniając się w ten sposób na czwartym miejcu w tabeli.
Wrześniowa porażka we własnej hali z MKS URBIS Gniezno 27:30 była przykrą niespodzianką dla kibiców Piotrcovii. Nasza drużyna zagrała wtedy słabo, a przyjezdne zasłużenie wywiozły z Hali Relax punkty. Po kilkunastu tygodniach nasz zespół stanie przed szansą rewanżu za tamtą porażkę, a spotkanie 12. Serii będzie pojedynkiem o czwarte miejsce w tabeli.
Od zwycięstwa rozpoczęła ligowe granie w 2024 roku drużyna Piotrcovii. Zespół Agaty Cecotki pokonał Handball JKS Jarosław 32:24 (16:15) w spotkaniu 11. Serii ORLEN Superligi. Wygrana nie przyszła jednak naszej drużynie łatwo. Na siedemnaście minut przed końcem pojedynku dwoma trafieniami prowadziły bowiem przyjezdne.