Aktualności

Spędź długi weekend majowy w Kaliszu!

Już od 3 do 5 maja w Kaliszu odbędzie się największe wydarzenie piłki ręcznej w Polsce – Final Four ORLEN Pucharu Polski! W turnieju wezmą udział 4 męskie i 4 żeńskie zespoły. Czeka nas 6 spotkań na najwyższym poziomie. Nie możesz tego przegapić!
Kalisz od 3 do 5 maja będzie gościł najlepsze polskie drużyny piłki ręcznej zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. W Kalisz Arenie odbędzie się Final Four ORLEN Pucharu Polski!

„Będzie to jedna z największych imprez w Polsce” – deklaruje prezes Energa MKS-u Kalisz Błażej Wojtyła – „Jesteśmy dumni i zaszczyceni, że to właśnie w Kaliszu, mieście w którym narodził się szczypiorniak na ziemiach polskich, odbędzie się Final Four ORLEN Pucharu Polski. Przed nami trzy dni rywalizacji na najwyższym poziomie okraszonej całą paletą wydarzeń towarzyszących” – dodaje.

„Wierzę, że finałowy turniej ORLEN Pucharu Polski w Kaliszu będzie wspaniałym wydarzeniem w świecie polskiej piłki ręcznej” – mówi Henryk Szczepański, Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce. I dodaje – „Choć idea finałowego weekendu nie jest nam obca, to po raz pierwszy w historii w jednym miejscu spotkają się zarówno najlepsze kluby męskie, jak i żeńskie. Mam wielką nadzieję, że dzięki temu zawodnicy i kibice wszystkich ośmiu drużyn stworzą wyjątkową atmosferę, a Kalisz, miasto bardzo mocno zakorzenione w tradycji szczypiorniaka, na ten czas stanie się stolicą piłki ręcznej w naszym kraju”.

Warto nadmienić, że kolejne dwie edycje Final Four ORLEN Pucharu Polski w sezonach 2024/25 i 2025/26 również odbędą się w Kaliszu.

Znamy wszystkich finalistów Final Four ORLEN Pucharu Polski. Wśród drużyn żeńskich są to KPR Gminy Kobierzyce, KGHM MKS Zagłębie Lubin, Młyny Stoisław Koszalin oraz MKS FunFloor Lublin. Wśród zespołów męskich udział w Final Four zapewniony mają KGHM Chrobry Głogów, Energa Wybrzeże Gdańsk, ORLEN Wisła Płock oraz Industria Kielce.

Harmonogram Final Four ORLEN Pucharu Polski 2023/24:

Piątek, 3.05.2024: (Bilety)

godz. 14.30: KPR Gminy Kobierzyce – KGHM MKS Zagłębie Lubin
godz. 17.00: Młyny Stoisław Koszalin – MKS FunFloor Lublin

Sobota, 4.05.2024: (Bilety)

godz. 16.00: KGHM Chrobry Głogów – ORLEN Wisła Płock
godz. 18.30: Energa Wybrzeże Gdańsk – Industria Kielce

Niedziela, 5.05.2024: (Bilety)

godz. 14.15: finał ORLEN Pucharu Polski Kobiet
godz. 20.15: finał ORLEN Pucharu Polski Mężczyzn

Bilety na imprezę będą sprzedawane przez portal KupBilet.pl. Bilety są całodniowe.powrót
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =