Aktualności

Po roku pobytu w Lublinie, do Piotrkowa wraca Karolina Sarnecka.
Doświadczona zawodniczka ponownie będzie strzegła bramki Piotrcovii.
Popularna "SARNA" poprzednio reprezentowała nasz klub przez 7 lat, podczas których stała się jedną z najlepszych bramkarek w lidze.
Od nowego sezonu PGNiG Superligi Kobiet do naszego zespołu dołączy 26-letnia rozgrywająca Karolina Mokrzka.
Nie było mocnych w tym sezonie na Zagłębie Lubin. Mistrzynie Polski w 28 meczach wywalczyły komplet punktów, a w ostatnim meczu pokonały Piotrcovię 37:23 (19:15). Nasz zespół walczył dzielnie do 20 minuty. W pierwszym kwadransie nawet kilka razy prowadził, ale później górą były już niesione gorącym dopingiem publiczności piłkarki z Lubina.

To będzie ostatni akcent sezonu 2022/2023 w PGNiG Superlidze kobiet. W niedzielę (14 maja) niepokonany w tym sezonie mistrz Polski (27 wygranych w 27 meczach) Zagłębie Lubin podejmie Piotrcovię, która zajmie w ostatecznym rozrachunku czwarte miejsce. Faworyt meczu jest jeden, ale nasza drużyna pojedzie na Dolny Śląsk z zamiarem sprawienia bardzo miłej niespodzianki jaką byłoby odebranie punktów mistrzyniom.
Zwycięski pojedynek z Galiczanką Lwów był ostatnim w Hali Relax dla Aleksandry Oreszczuk i Magdaleny Drażyk. Pierwsza z nich zdecydowała się nie przedłużać umowy, a druga rozwiązała swój kontrakt na rok przed końcem jego obowiązywania. Obie będą trzymały kciuki za Piotrcovię w przyszłym sezonie i obie zapowiadają walkę w Lubinie, w ostatnim meczu sezonu.
W znakomitym stylu pożegnały się z własną publicznością piłkarki ręczne Piotrcovii. Zespół Agaty Cecotki pod koniec sezonu złapał wysoką formę, co udowodnił w meczu 27. Serii rozbijając wręcz Galiczankę Lwów różnicą piętnastu bramek. Już do przerwy piotrkowianki wygrywały aż 16:7, aby zamknąć mecz wynikiem 33:18.
Jednego punktu brakuje piłkarkom ręcznym Piotrcovii, aby zapewnić sobie czwarte miejsce na koniec sezonu 2023/2024, a tym samym start po wielu latach w europejskich pucharach. Ostatni dwumecz w Pucharze Pucharu Zdobywców Pucharów Piotrcovia rozegrała jesienią 2007 roku z HC Lipsk, w którego składzie występowała wówczas Karolina Kudłacz. Oba mecze zakończyły się wysokimi porażkami Piotrcovii - a nasz klub poprowadził w tym spotkaniach szkoleniowiec, którego nazwiska praktycznie już nikt nie pamięta i nie chce pamiętać.
Mamy kolejną dobrą informację o drugim, ale wszystko wskazuje na to, że nie ostatnim, transferze. Od nowego sezonu dołączy do Piotrcovii rozgrywająca pierwszoligowego SPR Gdynia Matylda Mielewczyk. 21-latka, mierząca 176 cm wzrostu, do tej pory związana była z gdyńskimi drużynami piłki ręcznej.
Na kilkadziesiąt godzin przed ostatnim meczem sezonu w hali Relax (środa, 10 maja - 18:00 z Galiczanką Lwów) mamy pierwszą informację transferową. Nową zawodniczką Piotrcovii w sezonie 2023/2024 będzie niezwykle doświadczona skrzydłowa Joanna Gadzina.
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =