Od zwycięstwa rozpoczęła ligowe granie w 2024 roku drużyna Piotrcovii. Zespół Agaty Cecotki pokonał Handball JKS Jarosław 32:24 (16:15) w spotkaniu 11. Serii ORLEN Superligi. Wygrana nie przyszła jednak naszej drużynie łatwo. Na siedemnaście minut przed końcem pojedynku dwoma trafieniami prowadziły bowiem przyjezdne.
54 dni temu swój ostatni mecz (18 listopada 2023 roku) rozegrała drużyna Piotrcovii w rozgrywkach ligowych ORLEN Superligi. Za nami najdłuższa przerwa, która spowodowana była występem reprezentacji Polski w mistrzostwach świata. Drużyna Agaty Cecotki rozegrała w tym czasie sparing oraz mecz ORLEN Pucharu Polski. Ciężko również trenowała, aby jak najlepiej zaprezentować się w drugiej części sezonu.
Wszystkim naszym sponsorom, partnerom, kibicom i przyjaciołom życzymy Wesołych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w rodzinnej atmosferze, chwili wytchnienia od codziennych spraw oraz wszelkiej pomyślności i wielu sukcesów w nadchodzącym Nowym 2024 Roku
#TeamPiotrcovia
Zwycięstwem w 1/8 finału ORLEN Pucharu Polski zakończył zespół Piotrcovii 2023 rok. Nasza drużyna wygrała w Kaliszu z AWS Energą Szczypiorno 29:22 (13:10) i tym samym wywalczyła awans do ćwierćfinału. Kolejne spotkania: o ligowe punkty i w ORLEN Pucharze Polski rozegra już w 2024 roku.
Superliga sp. z o.o. sprzedała prawa do transmisji spotkań ORLEN Superligi i ORLEN Superligi Kobiet poza granice kraju. Łącznie w Europie rozgrywki najwyższego, polskiego szczebla piłki ręcznej obejrzeć można w pięciu państwach. Oprócz Polski są to Czechy, Słowacja, Ukraina i Słowenia.
Jeszcze w 2023 roku piłkarki ręczne Piotrcovii rozegrają oficjalny mecz. Będzie to spotkanie 1/8 finału ORLEN Pucharu Polski, a rywalem naszej drużyny będzie AWS Energa Szczypiorno Kalisz. Spotkanie odbędzie się na boisku rywala, a termin pojedynku to wtorek (19 grudnia) - 17:30.
Trzecia wygrana z rzędu naszych szczypiornistek zakończyła ligowe granie w 2023 roku. Piotrcovia jechała do Kalisza na mecz z AWS Energa Szczypiorno jako faworyt i z tej roli się wywiązała. Tylko przez dziesięć minut gospodynie były w stanie dotrzymać kroku naszemu zespołowi. Później inicjatywę przejęła drużyna Agaty Cecotki i z minuty na minutę powiększała przewagę.
To będzie ostatnia ligowa konfrontacja Piotrcovii w 2023 roku. Później w rozgrywkach żeńskiej ORLEN Superligi nastąpi reprezentacyjna przerwa, a kolejne mecze drużyny zagrają dopiero w styczniu. Zespół Agaty Cecotki swój ostatni przed przerwą pojedynek rozegra na wyjeździe z AWS Energą Szczypiorno Kalisz.
Mamy drugie zwycięstwo z rzędu i czwarte w bieżącym sezonie. Piotrcovia pokonała w Łańcucie Galiczankę Lwów 35:29 (18:18), a o wygranej zdecydowała druga połowa spotkania, a właściwie jej drugi kwadrans. Po trzydziestu minutach był bowiem remis 18:18, a na początku drugiej połowy różnicą czterech bramek prowadziła Galiczanka. Mecz trwa jednak 60 minut.