Wyraźna wygrana gości z Kobierzyc

Nie było niespodzianki w Hali Relax. Wyżej notowany KPR Gminy Kobierzyce wywiózł z Piotrkowa bez żadnych problemów komplet punktów. Wygrał mecz 18. kolejki sezonu zasadniczego PGNiG Superligi 36:27 (16:12).
Do 12. minuty wynik oscylował wokół remisu. Od stanu 6:6 zespół gości rzucił jednak aż siedem bramek, na które Piotrcovia była w stanie odpowiedzieć zaledwie jednym trafieniem. Prowadząc 13:7 drużyna trenowana przez Edytę Majdzińską zaczęła kontrolować mecz, a nasza drużyna zmuszona była do szybkich, ryzykownych akcji, których celem było zmniejszenie strat. Po pierwszej połowie KPR Gminy Kobierzyce prowadził 16:12.

Po zmianie stron pierwszego gola rzuciła Vladislava Belmas, ale zespół z Dolnego Śląska odpowiedział czterema trafieniami z rzędu i prowadził w 36. minucie 20:13. Piotrcovia nie podjęła już skutecznej walki, a ostateczny wynik spotkania to wygrana przyjezdnych 36:27.

MKS Piotrcovia - KPR Gminy Kobierzyce 27:36 (12:16)

MKS Piotrcovia:
Sarnecka, Opelt, Kolasińska - Belmas 7, Ivanović 4, Ciura 3, Klonowska 3, Senderkiewicz 3, Cygan 2, Despodovska 2, Wasilewska 2, Zaleśny 1/1, Gajewska, Małecka.
Rzuty karne: 2/3
Kary: 8 min (Senderkiewicz - 2 min., Gajewska - 2 min., Cygan - 2 min., Ivanović - 2 min.)

W 19. kolejce nasz zespół czeka bardzo trudne zadanie. Zagramy bowiem w Lubinie z miejscowym Zagłębiem. Spotkanie odbędzie się w niedzielę (24 lutego) o 16:00.