Wielokrotny mistrz wyraźnie lepszy

Nie udało się szczypiornistkom Piotrcovii sprawić niespodzianki jaką byłoby odebranie punktów najbardziej utytułowanej polskiej drużynie ostatnich lat. Nasz zespół przegrał w Lublinie z MKS Perłą 19:35 (8:18).

Wynik spotkania otworzyła Sylwia Klonowska, a na 2:1 dla Piotrcovii bramkę rzuciła Vladislava Belmas. Wielokrotne mistrzynie Polski na więcej jednak nie pozwoliły. Bardzo szybko odskoczyły od Piotrcovii i już po kwadransie było 11:5 dla MKS Perły. Trzy trafienia z pięciu w pierwszym kwadransie zaliczyła Żaneta Senderkiewicz. Gospodynie z minuty na minutę powiększały przewagę, która do przerwy była dziesięciobramkowa (18:8).

Obraz gry nie zmienił się również po przerwie. MKS Perła wykorzystywał każdy błąd i rzucał bramkę za bramką. Ostatecznie szczypiornistki z Lublina wygrały różnicą szesnastu trafień - 35:19. Najskuteczniejszą zawodniczką w naszym zespole była Żaneta Senderkiewicz, która zdobyła sześć bramek. Bolesnej kontuzji rozcięcia brody doznała zaś Patrycja Ciura.

MKS Perła Lublin - MKS Piotrcovia 35:19 (18:8)

MKS Piotrcovia:
Kolasińska, Opelt, Sarnecka - Klonowska 5, Senderkiewicz 6, Zaleśny 2, Wasilewska, Ciura 2, Cygan 1, Ivanović, Belmas 2, Despodovska, Gajewska, Małecka 1.
Kary: 8 min (Cygan - 4 min., Belmas - 2 min., Senderkiewicz - 2 min.)
Rzuty karne: 0/1

W sobotę (16 lutego) o 17:00 nasza drużyna zmierzy się z KPR Gminy Kobierzyce. Wszystkich kibiców już teraz zapraszamy do Hali Relax.