Aktualności

Trener Męczykowski miał rację

Porażką zakończyło się ostatnie ligowe spotkanie piłkarek ręcznych Piotrcovii w sezonie 2018/2019. Nasz zespół przegrał w Kościerzynie z UKS PCM 25:29 (10:14). Tym samym drużyna z Kaszub odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu na własnym boisku i po raz pierwszy w tym sezonie okazała się lepsza od naszego zespołu.
Trener gospodyń Dariusz Męczykowski zapowiadał przed meczem, że jego zespół zrobi wszystko aby pokonać Piotrcovię. I słowa dotrzymał. Już w 11. minucie było 5:0 dla UKS PCM. I jak się później okazało to właśnie ten początek zaważył na wyniku. Drużyna z Kościerzyny nie dała już sobie odebrać tej przewagi, a klasą dla siebie była zdobywczyni aż 11 bramek Alicja Pękala. W Piotrcovii dwoiła się i troiła Anna Wasilewska. Dla naszej kapitan był to ostatni mecz w karierze. Rzuciła siedem bramek, ale nie była w stanie poprowadzić swojej drużyny do wygranej. UKS PCM wygrał ostatecznie 29:25.

Piotrcovia za tydzień (22 maja) zagra charytatywny mecz z Piotrkowianinem. Początek tego spotkania zaplanowano w Hali Relax o 18:00. Później przyjdzie czas na zmiany, a na naszej stronie sukcesywnie będzie informować kibiców o podpisanych kontraktach z nowymi zawodniczkami oraz nowym szkoleniowcem.

UKS PCM Kościerzyna - MKS Piotrcovia 29:25 (14:10)
MKS Piotrcovia:
Kolasińska, Opelt, Sarnecka - Klonowska 1, Senderkiewicz 1, Wasilewska 7, Ciiura 3, Gutkowska 5, Ivanović 2, Belmas 3, Despodovska 3, Małecka.
Trenerzy: Agata Wypych i Dmytro Zinchuk
powrót
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 6 =