Siódme miejsce coraz bardziej realne

Tak grającą Piotrcovię chcemy oglądać zawsze. Nasz zespół nie dał żadnych szans zespołowi KPR Jelenia Góra i pokonał rywala różnicą aż trzynastu bramek 36:23 (18:13). Był to udany debiut trenerskiego duetu Dmytro Zinchuk - Agata Wypych. Za tydzień nasz zespół zmierzy się w Kielcach z Koroną Handball i to spotkanie najprawdopodobniej zdecyduje o siódmym miejscu na koniec sezonu.
Tylko do dziesiątej minuty KPR był w stanie dotrzymać kroku naszej drużynie. Piotrcovia grała widowiskowo i co najważniejsze skutecznie. W drugim kwadransie pierwszej połowy zaczęła sobie budować przewagę i do szatni zeszła z wynikiem 18:13.

Po zmianie stron zespół KPR nie był w stanie nawiązać już walki. Z minuty na minutę różnica bramek na korzyść Piotrcovii rosła, a w 52. minucie było 33:19. Końcówka przyniosła kilka błędów, o które po meczu miała pretensje Agata Wypych.

- Grałyśmy dobrze przez 55 minut, a za te ostatnie pięć minut dziewczyny dostaną w szatni kilka mocnych słów. Jestem oczywiście zadowolona z tego wyniku. Za tydzień jedziemy do Kielc i ten mecz może zdecydować o tym, który zespół zajmie na koniec sezonu siódme miejsce - powiedziała nasza trenerka.

MKS Piotrcovia - KPR Jelenia Góra 36:23 (18:13)