Aktualności

Pierwsza porażka we własnej hali

W najciekawszym pojedynku 7. serii PGNiG Superligi Kobiet trzecia w tabeli Piotrcovia przegrała z KPR Gminy Kobierzyce 23:26 i straciła pierwsze w tym sezonie punkty we własnej hali. Przerwana tym samym została seria pięciu wygranych z rzędu naszej drużyny.
Piotrcovia zaczęła mecz najgorzej jak mogła. W 5. minucie przegrywała bowiem już 0:4. Strzelecką niemoc naszej drużyny przełamała dopiero z rzutu karnego Magdalena Drażyk. Nasze zawodniczki mozolnie odrabiały straty i w 19. minucie, po rzucie Justyny Świerczek, był remis 8:8. Świerczek wyprowadziła nasz zespół na prowadzenie tuż przed przerwą, ale ostatnie słowo w pierwszej połowie należało do Katarzyny Cygan i do przerwy mieliśmy remis 12:12.

Decydujący dla losów meczu okazał się ostatni kwadrans. Przy stanie 19:19 trzy szybkie kontry wykończyła skutecznie Mariola Wiertelak. Najszybsza zawodniczka Europy dała prowadzenie przyjezdnym 22:19 i tego prowadzenia podopieczne Edyty Majdzińskiej już nie oddały. Na dwie minuty przed końcem wygrywały już nawet 26:21, ale w ostatnich akcjach Joanna Waga i Justyna Świerczek nieco zniwelowały straty i mecz zakończył się porażką Piotrcovii różnicą trzech trafień.

- Szkoda tych punktów, ale po raz kolejny Beata Kowalczyk zamknęła nam drogę do wygranej. Obroniła kilka ważnych piłek w pierwszej połowie i końcówce. Przy remisie i wyrównanej grze w drugiej połowie popełniliśmy kilka prostych błędów, co wykorzystała Mariola Wiertelak. Mimo porażki dziękuję dziewczynom za walkę i czekamy już na kolejne mecze. Dużo grania jeszcze przed nami - powiedział trener Piotrcovii Krzysztof Przybylski.

Piotrcovia - KPR Gminy Kobierzyce 23:26 (12:12)