Aktualności

Ostatni kwadrans zdecydował

Zwycięstwem 29:26 (12:15) zakończyły sezon 2021/2022 piłkarki ręczne Piotrcovii. Nasz zespół pokonał w Hali Relax Młyny Stoisław Koszalin. Przyjezdne miały jeszcze szanse na szóste miejsce, na kwadrans przed końcem były bliższe wygranej, ale bardzo dobra gra Karoliny Sarneckiej oraz skuteczne kontry w ostatnich minutach zdecydowały o wygranej.
Piotrcovia rozpoczęła od prowadzenia 2:0 (Magdalena Drażyk z karnego i Patrycja Królikowska). Później jednak do głosu doszły przyjezdne, które najpierw doprowadziły do remisu (5:5 w 10. minucie), a następnie wyszły na 2-3 bramkowe prowadzenie. Bardzo dobrze w pierwszej połowie grały Anna Mączka i doświadczona kołowa Hanna Rycharska. To głównie dzięki ich trafieniom Młyny Stoisław zeszły do szatni z trzybramkową zaliczką 15:12.

W 38, minucie drużyna z Koszalina prowadziła już nawet 18:14, ale wtedy nasz zespół zaczął grać skuteczniej w ataku i dużo lepiej w defensywie. Rzucił cztery bramki z rzędu i na 18 minut przed końcem, po trafieniu Justyny Świerczek, był remis 18:18. Raz jeszcze Młyny Stoisław Koszalin zerwały się do ataku i w 53. minucie prowadziły 24:22. W końcowych minutach znakomicie broniła jednak Karolina Sarnecka, a kontrataki skutecznie wykańczały Daria Grobelna i Lucyna Sobecka. Ta ostatnia ustaliła wynik pojedynku na 29:26.

Najlepszą zawodniczką spotkania wybrana została Karolina Sarnecka, która odchodzi do MKS FunFloor Perły Lublin. O pozostałych ruchach kadrowych informować będziemy w kolejnych dniach.

Piotrcovia - Młyny Stoisław Koszalin 29:26 (12:15)
Piotrcovia:
Opelt, Sarnecka - Drażyk 6/1, Klonowska 3, Oreszczuk 4, Trawczyńska, Majsak, Królikowska 2, Stanisławczyk 1/1, Jureńczyk 3, Grobelna 2, Sobecka 4, Świerczek 4, Yashchuk
Kary: 10 min (Sobecka x2, Stanisławczyk, Jureńczyk, Grobelna)
Rzuty karne: 2/4
powrót
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 1 =