Na Podkarpaciu bez punktów

Piotrcovia spadła na piąte miejsce w ligowej tabeli, a wyprzedzona została przez EUROBUD JKS Jarosław. Zdecydowała o tym porażka w hali bezpośredniego rywala. W pojedynku 10. Serii PGNiG Superligi lepsze okazały się podopieczne trenera Reidara Mostada wygrywając 27:21 (12:8)
Do 22 minuty wynik spotkania oscylował wokół remisu, w końcówce pierwszej części EUROBUD JKS Jarosław odskoczył na cztery trafienia (12:8). O końcowym rezultacie zdecydowała tak naprawdę druga połowa, a właściwie jej początek. Gospodynie powiększyły przewagę na 7-8 bramek (18:10 - 41. minuta) i mimo ambitnej walki ze strony naszej drużyny już nie oddały wygranej. Znakomity mecz rozegrała bramkarka Jelena Durasinović, która została uznana najlepszą zawodniczką spotkania. Jarosławianki tym samym udanie zrewanżowały się za porażkę z pierwszej rundy, kiedy to przegrały w Hali Relax 21:23.

W tym roku nasz zespół zagra jeszcze tylko jeden mecz. 17 listopada zmierzy się w Elblągu z miejscowym Startem. Później nastąpi przerwa spowodowana startem reprezentacji Polski w finałach mistrzostw świata (3-19 grudnia w Hiszpanii). Dla Piotrcovii przerwa reprezentacyjna będzie możliwością solidnych treningów w pełnym składzie. Żadna z naszych zawodniczek nie została bowiem powołana do kadry na hiszpański Mundial.

W reprezentacji znalazły się natomiast trzy byłe piłkarki Piotrcovii: Oktawia Płomińska i Romana Roszak (MKS FunFloor Lublin) oraz Magda Więckowska (Korona Handball Kielce), w rezerwie jest także Daria Szynkaruk (MKS FunFloor Lublin).

EUROBUD JKS Jarosław - Piotrcovia 27:21 (12:8)