Aktualności

MKS FunFloor Lublin po raz czwarty lepszy

Piotrcovia przegrała po raz czwarty w tym sezonie z MKS FunFloor Lublin i nadal nie może być pewna czwartego miejsca na koniec sezonu. Nasz zespół w meczu 26. Serii przegrał w Hali Relax 33:37 (14:21). Lublinianki przybliżyły się w ten sposób do tytułu wicemistrzyń Polski, , a o zwycięstwie zespołu Piotra Dropka zdecydowała pierwsza połowa.
Wynik spotkania otworzyła Silvie Polaskova, ale już po chwili wyrównała Paulina Masna. Raz jeszcze prowadzenie dała Piotrcovii Magdalena Drażyk, ale Masna drugi raz z rzędu wyrównała. Kolejne minuty należały już do przyjezdnych. MKS Funfloor Lublin powiększał przewagę, która w 13. minucie wynosiła już sześć bramek (10:4). Piotrcovia próbowała odrabiać straty, ale momentami była wręcz bezradna. Zespół Piotra Dropka zakończył pierwszą część gry z wynikiem 21:14.

Przez dziesięć minut drugiej połowy nadal stroną dominującą były przyjezdne. W 43. minucie, po rzucie Patrycji Nogi MKS FunFloor wygrywał już 32:21. I wtedy coś w lubelskim zespole się zacięło. Chciał dokończyć mecz jak najmniejszym nakładem sił, ale niewiele brakowało, aby obróciło się to przeciwko przyjezdnym. Ambitnie walcząca Piotrcovia w 58. minucie przegrywała już tylko 32:35 i miała piłkę. Nie rzuciła jednak bramki, a chwilę później najlepsza zawodniczka meczu Magda Więckowska pokonała Oliwię Suligę i zapewniła trzy punkty swojej drużynie.

- Inne były przedmeczowe założenia, a inna zupełnie ich realizacja. Nie da się wygrać meczu, w którym gramy tak słabą pierwszą połowę. Pod koniec podgoniłyśmy nieco wynik, który nie wygląda tak źle. Ale mimo wszystko uważam, że zagrałyśmy słabe zawody - oceniła spotkanie Agata Cecotka, trenerka Piotrcovii.

- Zagraliśmy bardzo dobrą pierwszą połowę i dziesięć minut drugiej. Później chcieliśmy dowieźć ten korzystny wynik i Piotrcovia odrobiła większość strat. Przed nami jeszcze dwa bardzo ważne mecze. Chcemy jako pierwszy zespół w tym sezonie odebrać punkty Zagłębiu. Gramy u siebie i gorąco w to wierzę - powiedział po wygranej Piotr Dropek, szkoleniowiec MKS FunFloor.

Piotrcovia - MKS FunFloor Lublin 33:37 (14:21)

Piotrcovia:
Opelt, Suliga - Drażyk 4, Radushko 1, Oreszczuk 5/2, Polaskova 3, Królikowska 3, Grobelna 1, Sobecka, Szczepanek 2, Trbović 2, Świerczek 2, Waga 6, Jureńczyk 2, Schneider 2.
Rzuty karne: 2/3
Kary: 8 min (Raduhsko, Polaskova, Trbović, Waga)

MKS FunFloor: Gawlik, Sarnecka - Płomińska 6, Dominika Więckowska, Rebicova, Magda Więckowska 9, Pastuszka, Szynkaruk 2, Tatar, Noga 7, Masna 4, Roszak 7, Portasińska 2.
Rzuty karne: 3/3
Kary: 14 min (Płomińska, Dominika Więckowska, Rebicova, Tatar, Noga, Roszak, Portasińska)

Przed Piotrcovią w najbliższą środę (10 maja) ostatni w tym sezonie mecz we własnej hali. O 18:00 podejmie Galiczankę Lwów. Serdecznie zapraszamy kibiców.
powrót
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 3 =