Mamy to! Spokojnie jedną

Ostatnie ligowe spotkanie w sezonie 2018/2019 w Hali Relax za nami. Piotrcovia wygrała ten mecz 29:28 (16:14) sprawiając swoim sympatykom niezły horror. Zwycięskiego gola nasz zespół rzucił na dwadzieścia sekund przed końcem, a później nie dał już Ruchowi doprowadzić do wyrównania.
Po dwudziestu minutach wydawało się, że spotkanie zakończy się wysokim zwycięstwem naszej drużyny. Piotrcovia prowadziła różnicą pięciu trafień - 13:8, a zdenerwowane chorzowianki popełniały dużo błędów. Niestety później coś zacięło się w grze podopiecznych Agaty Wypych, a przyjezdne zaczęły odrabiać straty.  W 29. minucie było już tylko 15:14, a pierwszą połowę zakończyła skutecznym rzutem Anna Wasilewska.

Dziesięć minut po wznowieniu było 19:19, a bardzo dobry mecz rozgrywała Joanna Rodak. Trafiała zarówno ze skrzydła jak i z rzutów karnych. Do końca już wynik oscylował wokół remisu. Przy stanie 27:28 rzut karny na bramkę zamieniła Anna Wasilewska, a decydującego gola rzuciła Kinga Gutkowska.

- Teraz już mogę powiedzieć, że to było moje ostatnie ligowe spotkanie w Hali Relax. Jeszcze zagram w Kościerzynie, a później czas na nowy etap w moim życiu. Rok temu dałam się namówić na jeszcze jeden sezon. Teraz to już definitywny koniec - powiedziała po spotkaniu Wasilewska.

MKS Piotrcovia - Ruch Chorzów 29:28 (16:14)
Piotrcovia:
Kolasińska, Opelt, Sarnecka - Klonowska, Senderkiewicz 2/1, Zaleśny 2, Wasilewska 4/1, Ciura 2, Gutkowska 4, Cygan, Ivanović 6, Belmas 4, Despodovska 5/2.
Rzuty karne: 4/6
Kary: 14 min (Despodovska - 6 min., Klonowska - 4 min., Wasilewska - 4 min.)

Piotrcovia zakończy sezon wyjazdowym pojedynkiem w Kościerzynie. 22 maja rozegra w Hali Relax charytatywne spotkanie z drużyną piłkarzy ręcznych Piotrkowianina. Początek tego meczu zaplanowano na 18:00.