Koncert w drugiej połowie

Pierwsza część meczu 4. serii ORLEN Superligi pomiędzy Młynami Stoisław Koszalin i Piotrcovią przypominała to, co nasza drużyna zaprezentowała w dwóch poprzednich pojedynkach. Zespół Agaty Cecotki grał wolno, nieskutecznie i popełniał mnóstwo błędów. Po zmianie stron Piotrcovia zaczęła wreszcie grać, tak jak potrafi i tak jak wszyscy tego oczekujemy. Bardzo szybko zniwelowała straty z pierwszej części gry i wygrała 27:24 mając ostatni kwadrans pod kontrolą.
Wynik spotkania otworzyła Justyna Świerczek, ale od szóstej minuty i stanu 4:4 inicjatywę przejęły gospodynie, a nasz zespół raził nieskutecznością. Przez najbliższe 20 minut Młyny Stoisław rzuciły osiem bramek, a Piotrcovia odpowiedziała ledwie dwoma trafieniami. W 26. minucie było 12:6 dla drużyny Krzysztofa Przybylskiego. Jeszcze przed przerwą nasz zespół rzucił trzy gole i zmniejszył różnicę do czterech bramek.

Osiem minut drugiej połowy wystarczyło, aby Piotrcovia ze stanu 13:9 wyszła na prowadzenie 14:13. Młyny Stoisław jeszcze przez kilka minut próbowały nawiązać walkę z rozpędzoną naszą drużyną, ale od 40. minuty nie były już w stanie. Ciężar zdobywania bramek wzięły na siebie Silvie Polaskova i Tatjana Trbović. Obie rzuciły po sześć bramek. Piotrcovia wygrała ostatecznie 27:24 i dopisała do swojego dorobku drugi w tym sezonie komplet punktów. W sobotę (7 października) do Piotrkowa przyjedzie niepokonany w poprzednim sezonie mistrz Polski, zespół Zagłębia Lubin. Mecz rozpocznie się o 18:00.

Młyny Stoisław Koszalin - Piotrcovia 24:27 (13:9)