Aktualności

Długo oczekiwane zwycięstwo

Piotrcovia pokonała na wyjeżdzie KPR Gminy Kobierzyce w trzecim swoim spotkaniu w rundzie finałowej ORLEN Superligi. Nasz zespół, jak pisaliśmy w przedmeczowej zapowiedzi, zagrał wreszcie tak, jak sobie wszyscy byśmy tego życzyli. Nie zraził się wysokim prowadzeniem gospodyń po kwadransie (10:5), odrobił część strat już do przerwy, a w drugiej połowie, po nerwowej końcówce, przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę.
Po rzutach Sylwii Raduhsko i Silvie Polaskovej Piotrcovia wygrywała w 3. minucie 2:0. Później jednak do głosu doszły gospodynie, które w pierwszym kwadransie wypracowały sobie przewagę pięciu trafień. Piotrcovia bardzo szybko jednak zredukowała stratę. Przy stanie 11:6 nasz zespół rzucił cztery bramki z rzędu i mecz się wyrównał. Po pierwszej połowie 16:14 wygrywał zespół z Kobierzyc.

Po zmianie stron cztery bramki z rzędu rzuciła Piotrcovia i w 37. minucie, po trafieniu Oliwii Szczepanek, nasz zespół wygrywałl 18:16. I później już nie dał gospodyniom nabrać wiatru w żagle. O wygranej naszej drużyny zdecydowała końcówka. W 51. minucie był remis 25:25, a chwilę później wynik 27:27. Dwie ostatnie bramki rzuciła jednak Piotrcovia (Joanna Waga, Szczepanek) i to Piotrcovia cieszyła się z trzech punktów.

KPR Gminy Kobierzyce - Piotrcovia 27:29 (16:14)

Piotrcovia
: Sarnecka, Suliga - Świerczek 1, Radushko 4, Mielewczyk 2/2, Polaskova 2, Królikowska 1, Grobelna 3, Mokrzka 6, Szczepanek 4, Trbovic, Waga 2/1, Schneider 4.
Kary: 8 min (Świerczek, Raduhsko, Królikowska, Schneider)
Rzuty karne: 3/4

Kolejny mecz nasza drużyna rozegra dopiero 13 kwietnia o 18:00. Rywalem Piotrcovii w Hali Relax będzie MKS URBIS Gniezno.