Była walka, ostatecznie jednak lepszy Start

Niestety pomimo dobrego spotkania nasze szczypiornistki nie powiększyły dorobku punktowego. W meczu 9. kolejki PGNiG Superligi Piotrcovia przegrała w Elblągu ze Startem 30:33, remisując do przerwy 13:13. To siódma porażka naszego zespołu w sezonie 2019/2020.

Rozpoczęło się znakomicie, bo Edyta Charzyńska celnym rzutem otworzyła wynik spotkania. Chwilę później Start wygrywał jednak już 5:2. Piotrcovia znów wrzuciła piąty bieg, dogoniła, a następnie przegoniła wyżej notowanego rywala. W 17. minucie po trafieniu Aleksandry Oreszczuk podopieczne Krzysztofa Przybylskiego prowadziły 10:7. Jeszcze na pięć minut przed końcem pierwszej połowy było 12:10 dla Piotrcovii, ale ostatecznie do szatni obie drużyny zeszły z remisem 13:13.

Po zmianie stron lepiej rozpoczął Start i w 33. minucie było 16:13. Chwilę później gospodynie prowadziły nawet sześcioma trafieniami 21:15, ale po raz kolejny to Piotrcovia przejęła inicjatywę. Dwukrotnie nasz zespół dochodził rywala na dwa gole (24:22 - 47. min i 29:27 - 55. min). Na więcej jednak zespół Andrzeja Niewrzawy nie pozwolił i wygrał ostatecznie 33:30.

Start Elbląg - Piotrcovia 33:30 (13:13)
Piotrcovia:
Opelt, Sarnecka, Kolasińska - Joia, Klonowska 6, Oreszczuk 7/1, Dorsz 1, Ciura 4, Charzyńska 5, Sobecka 6/5, Gajewska 1.
Rzuty karne: 6/8
Kary: 8 min (Klonowska x2, Dorsz, Gajewska)

W ostatnim spotkaniu przed długą reprezentacyjną przerwą nasz zespół zagra w sobotę (16 listopada) o 17:00 z Zagłębiem Lubin.