Bez niespodzianki w Hali Globus

Wielokrotne mistrzynie Polski z Lublina po raz drugi lepsze w tym sezonie od Piotrcovii. MKS Perła FunFloor Lublin pokonał zespół Krzysztofa Przybylskiego 24:22 (12:10) w niedzielnym spotkaniu 13. Serii żeńskiej PGNiG Superligi. W najważniejszych momentach meczu lublinianki były skuteczniejsze. Nasz zespół miał swoje szanse, ale nie potrafił ich niestety wykorzystać. Trzy punkty zostały w Hali Globus.
Mecz rozpoczął się od skutecznie wykonanego rzutu karnego przez Małgorzatę Trawczyńską. Gospodynie szybko jednak wyszły na prowadzenie 2:1 po trafieniach Darii Szynkaruk i Romany Roszak. Cała pierwsza połowa miała podobny przebieg - żadna z drużyn nie potrafiła zbudować sobie dużej przewagi. W zespole Moniki Marzec brylowały byłe zawodniczki Piotrcovii - do wspomnianych Szynkaruk i Roszak dostosowała się skutecznością również Oktawia Płomińska. W pierwszej połowie na 12 zdobytych bramek przez MKS FunFloor aż 11 było dziełem tej trójki. Do przerwy gospodynie wygrywały 12:10.

Trzy minuty po wznowieniu gry było 12:12, a Piotrcovia miała szansę znów prowadzić. Niestety rzutu karnego nie wykorzystała Magdalena Drażyk. MKS momentalnie to wykorzystał, prowadząc w 38. minucie 16:13. Raz jeszcze Piotrcovia zerwała się do odrabiania strat. Na dwanaście minut przed końcem (48. minuta) było 19:18. To jednak wszystko na co stać było w Hali Globus nasze zawodniczki. Gospodynie nie pozwoliły na więcej, kontrolowały końcówkę i wygrały ostatecznie 24:22.

MKS Perła FunFloor Lublin - Piotrcovia 24:22 (12:10)

Piotrcovia:
Sarnecka, Opelt - Trawczyńska 1/1, Królikowska 2, Drażyk 5/2, Oreszczuk 1, Majsak 3, Fesdorf 1, Klonowska 2, Grobelna 1, Stanisławczyk 2, Waga 4/3
Karne: 5/7
Kary: 14 min (Klonowska x2, Stanisławczyk x2, Drażyk, Trbović, Waga)

W 14. Serii Piotrcovia zmierzy się z Młynami Stoisław Koszalin. Mecz odbędzie się w sobotę (22 stycznia) o 17:00 w Hali Relax.