Zwycięstwo pod pełną kontrolą

Pewne zwycięstwo odniosły szczypiornistki Piotrcovii w ostatnim przed reprezentacyjną przerwą spotkaniu ligowym. W meczu 5. kolejki PGNiG Superligi nasz zespół pokonał w Kielcach miejscową drużynę Suzuki Korona Handball Kielce 39:28 (21:14).
Od pierwszej do ostatniej minuty mecz toczył się pod dyktando naszego zespołu. Tym razem nie było już mowy o żadnych przestojach - przewaga Piotrcovii rosła z minuty na minutę. Do przerwy nasza drużyna prowadziła siedmioma trafieniami, aby ostatecznie wygrać jedenastoma. Pierwsze bramki rzuciła dla naszej drużyny Kinga Stanisławczyk (trzy gole), a najskuteczniejszymi zawodniczkami były zdobywczynie sześciu bramek - Patrycja Królikowska i Aleksandra Oreszczuk.

Suzuki Korona Handball Kielce - Piotrcovia 28:39 (14:21)