Zgubione punkty w Jarosławiu

Nie tak to miało wyglądać. Piłkarki ręczne Piotrcovii zostawiły komplet punktów w Jarosławiu i do minimum zredukowały swoje szanse na zajęcie medalowego miejsca na koniec sezonu w żeńskiej PGNiG Superlidze. Nasza drużyna zagrała słabą pierwszą połowę, którą przegrała różnicą pięciu trafień - 16:21. W drugiej rzuciła się do odrabiania strat, ale zabrakło czasu.
Początek spotkania należał do Piotrcovii, która w 7. minucie prowadziła 4:2. Jarosławianki nie dawały jednak za wygraną. Już cztery minuty później był remis - 5:5, a kolejny kwadrans to prawdziwy festiwal skutecznej gry gospodyń i błędów starającej się gonić rywala Piotrcovii. Po trzydziestu minutach na świetlnej tablicy widniało prowadzenie EUROBUD-u JKS Jarosław 21:16.

Mimo usilnych starań w pierwszym kwadransie drugiej połowy Piotrcovia nie potrafiła zniwelować przewagi. Dopiero na kwadrans przed końcem nasz zespół włączył szósty bieg i zaczął odrabiać straty. Na dziesięć minut przed końcem EUROBUD prowadził trzema trafieniami, a na półtorej minuty przed ostatnią syreną, po rzucie Magdy Drażyk było już tylko 33:32. Ostatnie słowo należało jednak do Martyny Żukowskiej i komplet punktów został na Podkarpaciu.

EUROBUD JKS Jarosław - Piotrcovia 34:32 (21:16)
Piotrcovia:
Sarnecka, Opelt - Drażyk 7/1, Szynkaruk 7/3, Klonowska 4, Więckowska 4, Oreszczuk 2, Płomińska 2, Roszak 2, Trawczzyńska 2, Kopertowska 1, Zaleśny 1, Abramowicz, Charzyńska, Sobecka.
Rzuty karne: 5/6
Kary: 16 min (Szynkaruk x2, Więckowska x2, Drażyk, Klonowska, Płomińska, Roszak)

Już w środę (12 maja) nasz zespół zagra w Kobierzycach z miejscowym KPR Gminy Kobierzyce (początek meczu o 16:30), a w sobotę (15 maja) o 15:00 podejmie w Hali Relax Start Elbląg.