Ze Startem znów na remis

Wiele emocji przyniosło ostatnie w tym roku spotkanie ligowe dla szczypiornistek Piotrcovii. Nasz zespół dopisał do swojego konta dwa punkty remisując w normalnym czasie gry w Elblągu z miejscowym Startem 29:29, ale wygrywając w rzutach karnych 4:2. Można więc powiedzieć, że zrewanżował się rywalkom za spotkanie z pierwszej rundy. Wtedy lepsze po karnych okazały się elblążanki.
Początek meczu przypominał pierwsze spotkanie w Piotrkowie. Nasz zespół szybko odskoczył od rywalek z Elbląga na 5 bramek. W 9. minucie, po rzucie Joanny Wagi, było 7:2 dla Piotrcovii. Tę przewagę zespół trenera Krzysztofa Przybylskiego potrafił utrzymać do 17. minuty. Wtedy, od stanu 12:7, zaczął seryjnie tracić bramki i do przerwy to Start prowadził jednym trafieniem 17:16.

Elblążanki kontynuowały swoje natarcie do 42. minuty. Prowadziły już 22:18 i wydawało się, że komplet punktów zostanie w Elblągu. Piotrcovia zaczęła od tego momentu jednak odrabiać straty. Do remisu dprowadziła w 56. minucie po trafieniu Sylwii Klonowskiej, a na minutę przed końcem nasz zespół nawet wygrywał 29:28, po rzucie Tatjany Trbović. Wyrównała jednak Paulina Stapurewicz.

Końcówka była dramatyczna. Piotrcovia straciła piłkę, a Małgorzata Trawczyńska za utrudnienie rozpoczęcia gry otrzymała tzw. niebieską kartkę. Skutkowało to nie tylko wykluczeniem, ale również rzutem karnym dla rywalek. Na całe szczęście nie wykorzystała go Wiktoria Kostuch. Mecz zakończył się więc remisem, a w dodatkowych karnych lepsze okazały się nasze zawodniczki (4:2). Ostatniego karnego wykorzystała Sylwia Klonowska.

Start Elbląg - Piotrcovia 29:29 (17:16)
Piotrcovia:
Sarnecka, Opelt - Klonowska 5, Oreszczuk 5, Trawczyńska 4/1, Majsak, Królikowska 1, Stanisławczyk 1, Jureńczyk 6, Grobelna 1, Sobecka, Trbović 5, Waga 1
Rzuty karne: 1/2
Kary: 10 min (Trawczyńska x2, Klonowska, Królikowska, Jureńczyk)
Niebieska kartka: Trawczyńska (59:41)

Jak już pisliśmy w rozgrywkach żeńskiej PGNiG Superligi nastąpi teraz długa przerwa spowodowana występem reprezentacji Polski w hiszpańskim Mundialu (3-19 grudnia). Nasz zespół będzie mógł wykorzystać ten czas na spokojnych treningach, kibicowaniu reprezentacji Polski oraz podpatrywaniu najlepszych na świecie szczypiornistek.