Aktualności

Zapinamy pasy i startujemy

Dokładnie pół roku i dwa dni trzeba było czekać na mecz ligowy piłkarek ręcznych Piotrcovii we własnej hali. 7 marca 2020 roku nasza drużyna pokonała przed własną publicznością Eurobud JKS Jarosław 26:24, a kilka dni później sportowy świat stanął na kilka miesięcy. Sezon 2019/2020 został przerwany, a następnie przedwcześnie zakończony. Miejmy nadzieję, że nowe rozgrywki uda się doprowadzić do końca, a Piotrcovia rozpocznie je meczem z Zagłębiem Lubin.
Miedziowe to drużyna, która jest etatowy medalistą mistrzostw Polski. Zagłębie, które od lat jest prowadzone przez jedną z najlepszych polskich szczypiornistek w historii Bożenę Karkut, przyzwyczaiło do tego, że zawsze walczą o najwyższe cele. Historia meczów pomiędzy Piotrcovią i Zagłębiem zdecydowanie przemawia na korzyść lubinianek. Jest jednak pewne ale...Obie drużyny spotkały się dwukrotnie w meczach sparingowych przed sezonem 2020/2021 i za każdym razem na boisku była wyrównana walka. W hali Relax Piotrcovia zremisowała, a w Lubinie przegrała jedną bramką. To pozwala z optymizmem czekać na środowy mecz, który rozpocznie się o dość nietypowej porze - 19:30.

Nasze zawodniczki bardzo chcą nowy sezon rozpocząć od niespodzianki jaką z pewnością byłoby odebranie punktu bądż punktów faworytowi. - Atmosfera w drużynie jest rodzinna. Bardzo fajnie przepracowałyśmy okres przygotowawczy, a sparingi z Zagłębiem pokazały, że jesteśmy w stanie nawiązać z nimi walkę. Już nie możemy doczekać się tego spotkania - powiedziała nasza rozgrywająca Żaneta Senderkiewicz.

Niestety w okresie przygotowawczym kontuzje nie ominęły również naszej drużyny. Na dłuższy czas z treningów i meczów wyłączone są: Monika Kopertowska i Edyta Charzyńska. Na szczęście jednak trener Krzysztof Przybylski dysponuje zdecydowanie szerszym składem niż w zeszłym sezonie.

Spotkanie będzie transmitowane na platformie zobacz.tv.

http://zobacz.tv/pgnig-superliga-kobiet/583-piotrcovia-lubin

Mecz poprowadzi para sędziów: Wojciech Bloch i Michał Solecki, a delegatem z ramienia ZPRP będzie Mariusz Szynklarz.

powrót
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 7 =