Zagłębie za silne

Piotrcovia, po walce, uległa wiceliderowi tabeli Zagłębiu Lubin. Po wyrównanej grze na początku, Zagłębie wychodzi na prowadzenie 5:2, gospodynie doprowadzają w 25 minucie do stanu po 8, po czym tracą 4 bramki z rzędu i już do przerwy Zagłębie wyraźnie prowadzi. Wicemistrzynie Polski,...

Piotrcovia, po walce, uległa wiceliderowi tabeli Zagłębiu Lubin. Po wyrównanej grze na początku, Zagłębie wychodzi na prowadzenie 5:2, gospodynie doprowadzają w 25 minucie do stanu po 8, po czym tracą 4 bramki z rzędu i już do przerwy Zagłębie wyraźnie prowadzi. Wicemistrzynie Polski, powiększają przewagę na początku drugiej połowy i kontrolują spotkanie aż do końca. Szkoda ostatnich minut, bo nawet gdy nie ma już szans na zwycięstwo watro walczyć o korzystniejszy rezultat, a Piotrcovia zamiast przegrać 5-6 bramkami pozwala rywalkom na zdobycie, po własnych stratach aż 3 goli w ostatnich 90 sekundach meczu. Spotkanie było popisem gry w obronie i co za tym idzie świetnej gry bramkarek. Piotrkowska defensywa niczym nie ustępowała obronie Zagłębia, a Daria Opelt i Monika Maliczkiewicz były najlepszymi zawodniczkami w swoich drużynach. To co zdecydowało o porażce to umiejętność gry z kontry pośredniej i bezpośredniej. Rywalki potrafiły bezbłędnie wykorzystać błędy Piotrcovii i zdobywać łatwe bramki  z tych fragmentów gry, ale równie liczne błędy w ataku pozycyjnym i niecelne rzuty Zagłębia, oraz obrony Darii Opelt nie zostały wykorzystane przez naszą drużynę. Kontry były za wolne, a w szybkim ataku zbyt często nasze zawodniczki podawały piłkę do tyłu, zamiast wykorzystać brak dobrego ustawienia w defensywie przeciwniczek.

MKS Piotrcovia - Mertaco Zagłębie Lubin 20:29 (9:13)

MKS Piotrcovia: Opelt, Sarnecka - Despodovska 5 (karne 1/2), Kopertowska 2 (2/2), Marszałek 4 (0/1), Wasilewska 3, Wyrzychowska 3, Vladyslava Belmas 3, Kucharska, Matyja, Ivanovic, Klonowska.

Kary  6 minut (Kucharska, Matyja, Kopertowska)

Metraco Zagłębie Lubin - Maliczkiewicz, Wąż - Grzyb 6, Semeniuk 2, Trawczyńska 2, Buklarewicz 1, Górna 1(0/1), Piechnik 2, Jochymek 2, Belmas 2, Pielesz 7 (3/3), Milojevic 4, Mączka, Rosińska.

Kary 12 minut (Semeniuk, Buklarewicz 4, Pielesz 4, Milojevic)