Zagłębie skompletowało wygrane

Nie było mocnych w tym sezonie na Zagłębie Lubin. Mistrzynie Polski w 28 meczach wywalczyły komplet punktów, a w ostatnim meczu pokonały Piotrcovię 37:23 (19:15). Nasz zespół walczył dzielnie do 20 minuty. W pierwszym kwadransie nawet kilka razy prowadził, ale później górą były już niesione gorącym dopingiem publiczności piłkarki z Lubina.

Zagłębie już do przerwy wygrywało różnicą czterech bramek (19:15), aby zakończyć pojedynek wynikiem 37:23. Kilkanaście minut po ostatniej syrenie odbyło się wręczenie Gladiatorów 2023 dla najlepszych zawodniczek PGNiG Superligi.

Miłym akcentem był Gladiator dla Karoliny Jureńczyk (Piotrcovia) w kategorii Wybór Sezonu. Przypomnijmy, że od nowego sezonu reprezentacyjna rozgrywająca występować będzie w Zagłębiu Lubin. Z Piotrcovią żegnają się także: Magdalena Drażyk (KPR Gminy Kobierzyce) i Aleksandra Oreszczuk (MKS Karkonosze Jelenia Góra).

Zagłębie Lubin - Piotrcovia 37:23 (19:15)