Aktualności

Wyszarpana wygrana w Kościerzynie

To był ciężki bój, a ostatni zespół w ligowej tabeli zawiesił poprzeczkę niezwykle wysoko. Piotrcovia pokonała w Kościerzynie miejscowy UKS PCM 32:31, przegrywając do przerwy trzema trafieniami 16:19. Najskuteczniejszą zawodniczką Piotrcovii była zdobywczyni dziewięciu bramek Żaneta Senderkiewicz.
Nasza rozgrywająca skutecznie wykorzystała cztery rzuty karne, dołożyła również pięć bramek z gry. Pięć razy na listę strzelczyń wpisały się: Klaudia Cygan i Zorica Despodovska. W zespole gospodyń klasą dla siebie była Natalia Fesdorf (13 bramek, w tym sześć trafień z rzutów karnych).

Na dwie minuty przed końcem wygrywał UKS PCM 31:30, ale dwie ostatnie bramki rzuciła Piotrcovia. Do remisu doprowadziła Anna Wasilewska, a zwycięskiego gola zdobyła Andjela Ivanović

UKS PCM Kościerzyna - MKS Piotrcovia 31:32 (19:16)