Aktualności

W Karpaczu lepszy KPR Jelenia Góra

Po wyrównanym spotkaniu Piotrcovia przegrała w Karpaczu z KPR Jelenia Góra 23:26 (13:12). Podobnie jak w poprzednich spotkaniach nasz zespół miał dużą szansę wygrać, ale w samej końcówce to rywalki okazały się lepsze. Jeszcze na dwie minuty przed końcem gospodynie prowadziły zaledwie jednym trafieniem - 24:23.
Wynik spotkania otworzyła Agata Wypych, ale jak się później okazało było to jedyne trafienie w tym spotkaniu naszej doświadczonej zawodniczki. Pierwszy kwadrans należał do gospodyń, które w 15. minucie prowadziły 8:5. Później przewagę wypracowała sobie Piotrcovia. Nasza drużyna nie tylko odrobiła straty, ale zeszła do szatni z jednobramkową przewagą 13:12.

Przez większą część drugiej części gry wynik oscylował wokół remisu. KPR prowadził 1-2 bramkami, a nasza drużyna nie dawała drużynie Michała Pastuszki wypracować sobie większej przewagi. Decydujące okazały się dwie ostatnie minuty. Przy stanie 24:23 gospodynie rzuciły dwa gole, a w ostatniej akcji rzutu karnego nie wykorzystała Patrycja Ciura. Nie miało to jednak większego znaczenia - trzy punkty zostały na Dolnym Śląsku.

KPR Jelenia Góra - MKS Piotrcovia 26:23 (12:13)

Piotrcovia:
Opelt, Kolasińska - Klonowska 2, Senderkiewicz 1, Zaleśny, Kopertowska 2, Wypych 1, Wasilewska 2, Ciura 4/1, Cygan 2, Ivanović, Belmas 7, Despodovska 2.
Rzuty karne: 1/2
Kary: 10 min (Klonowska x2, Senderkiewicz, Ciura, Belmas)

W 10. kolejce Piotrcovia zagra we własnej hali z SPR Pogonią Szczecin, a mecz odbędzie się w środę (7 listopada) o 17:00.