Trzy punkty po świetnej drugiej połowie

Piłkarki z Kobierzyc przyjechały do Piotrkowa bez presji, z zapewnionym 7 miejscem. Początek wyrównany. Następnie gospodynie obejmują prowadzenie 5:3. Jednak Piotrcovii przydarza się przestój, który skrzętnie wykorzystują przyjezdne i wychodzą na prowadzenie 11:6 oraz 12:7. Pod koniec pierwszej...

Piłkarki z Kobierzyc przyjechały do Piotrkowa bez presji, z zapewnionym 7 miejscem. Początek wyrównany. Następnie gospodynie obejmują prowadzenie 5:3. Jednak Piotrcovii przydarza się przestój, który skrzętnie wykorzystują przyjezdne i wychodzą na prowadzenie 11:6 oraz 12:7. Pod koniec pierwszej odsłony gospodynie odrabiają część strat, ale to jednak goście po 30 minutach mają 3 bramki przewagi.

Druga połowa to zdecydowanie lepsza gra piotrkowianek. MKS wyrównuje, a następnie od stanu po 16 to Piotrcovia zdobywa 4 kolejne bramki. W tej części świetną partię rozgrywa Zorica Despodovska (6 bramek). W bramce gospodyń dobre zawody rozgrywa Daria Opelt, podobnie jak jej vis a vis Magdalena Słota. Bramkarka z Kobierzyc między innymi nie daje się pokonać 3 razy z linii 7 metrów. Mimo to Piotrcovii udaję się dzięki twardej grze w obronie powiększyć przewagę i odnieść zasłużone  zwycięstwo.

Tym samym Piotrcovia zdobywa 3 ważne punkty,  dzięki którym przewaga nad przedostatnim miejscem w tabeli wynosi już bezpieczne 11 oczek. Teraz celem naszych piłkarek będzie utrzymać 8 miejsce w tabeli. Z taką grą jak w drugiej połowie dzisiejszego spotkania są w stanie powiększyć dorobek o kolejne 3 wygrane w Jeleniej Górze, Kielcach oraz na zakończenie rozgrywek w meczu we własnej hali z Ruchem Chorzów.

MKS Piotrcovia - KPR Gminy Kobierzyce 26:20 (10:13)

PIOTRCOVIA: Opelt - Despodovska 8 (karne 0/1), Kopertowska 5 (2/3), Marszałek 3, Wyrzychowska 3 (0/1), Kucharska 2, Matyja 2, Klonowska 2, Belmas, 1, Cygan, Wypych, Wasilewska, Dronzikowska, Ivanovic. Kary 4 min (Kopertowska, Wasilewska) KPR GMINY KOBIERZYCE: Ciesiółka, Słota - Jakubowska 7, Mączka 6 (1/1) Wiertelak 4, Wesołowska 1, Charzyńska 1, Dąbrowska 1, Janczak, Linkowska, Walczak, Michalak. Kary 4 min (Charzyńska 4)