Trzecia porażka w fazie play-out

Piłkarki ręczne Piotrcovii nadal bez punkty w fazie play-out. Nasz zespół doznał trzeciej porażki przegrywając w Chorzowie z Ruchem 28:31 (17:19). W środę (17 kwietnia) drużyna trenera Andrzeja Bystrama zmierzy się we własnej hali z UKS PCM Kościerzyna.
Wynik spotkania otworzyła była zawodniczka Piotrcovii Iwona Niedźwiedź. Wieloletnia reprezentantka Polski wznowiła kilka tygodni temu karierę w barwach chorzowskiego Ruchu. Pokazała, że nadal potrafi grać w piłkę ręczną, rzucając swojemu byłemu klubowi pięć bramek. Piotrcovia przez całe spotkanie goniła swojego rywala. Ani razu nasz zespół nie wyszedł na prowadzenie, kilka razy dochodził tylko do remisu. W 50. minucie, po rzucie Kingi Gutkowskiej było 28:27 i wydawało się, że w końcówce losy meczu mogą się odwrócić. Niestety ostatnie minuty należały do Ruchu. Dwie ostatnie bramki rzuciła Magdalena Drażyk i spotkanie zakończyło się wygraną Niebieskich - 31:28.

Ruch Chorzów - MKS Piotrcovia 31:28 (19:17)