Aktualności

Strzelecki festiwal na koniec

Kibice, którzy po kilku miesiącach znów mogli obejrzeć mecz piłkarek ręcznych Piotrcovii na żywo, nie mieli prawa narzekać na brak widowiskowych akcji w ostatnim spotkaniu sezonu. Piotrcovia pokonała Ruch Chorzów 40:36 (25:20), a obie drużyny rzuciły rekordową liczbę 76 bramek. To był radosny handball, w którym obie drużyny skupiły się na grze w ofensywie.
Ruch Chorzów przyjechał do Piotrkowa z ogromną wolą rewanżu za czwartkowy pojedynek przegrany we własnej hali. Drużyna prowadzona przez Vita Telekiego zaczęła znakomicie i w 5. minucie prowadziła 4:1. Obie drużyny grały bardzo szybko i z bardzo wysoką skutecznością. Piotrcovia dogoniła rywala w 15. minucie kiedy to na świetlnej tablicy widniał remis 13:13. Drugi kwadrans pierwszej połowy należał do gospodyń, które zeszły na przerwę z pięciobramkową przewagą 25:20. Jak łatwo policzyć oba zespoły rzuciły przez 30 minut aż 45 bramek!

Po zmianie stron tempo gry nieco spadło, a Piotrcovia kontrolowała wywalczoną w pierwszej połowie przewagę. Wynik spotkania ustaliła w 60. minucie efektownym rzutem Romana Roszak, a dzięki temu trafieniu piotrkowianki złamały barierę 40 bramek. Dla środkowej rozgrywającej Piotrcovii był to pożegnalny gol. W przyszłym sezonie grała będzie bowiem w MKS Perle Lublin.

Końcowa syrena oznaczała również koniec przygody z Piotrcovią dla trzech innych zawodniczek. Do MKS Perły Lublin odchodzą, oprócz Roszak: Oktawia Płomińska i Daria Szynkaruk, a do KPR Gminy Kobierzyce Vitoria Macedo

Po zakończeniu spotkania przyszedł czas na wręczenie trzech Gladiatorów. Już wcześniej kibice wybrali Karolinę Sarnecką w kategorii Wybór Sezonu. Najlepszą Skrzydłową Sezonu i Odkryciem Sezonu została zaś Oktawia Płomińska.

Piotrcovia - Ruch Chorzów 40:36 (25:20)

Piotrcovia:
Sarnecka, Opelt - Zaleśny, Drażyk 3/1, Klonowska 2, Oreszczuk 5, Roszak 5/1, Kopertowska 2, Więckowska 6/1, Szynkaruk 5, Charzyńska 1, Trawczyńska 4/1, Abramowicz 1, Sobecka 2, Macedo 4.
Kary: 8 min (Trawczyńska x2, Szynkaruk, Klonowska)
Rzuty karne: 4/6

Ruch: Kaja Gryczewska, Bednarek - Jasinowska 9/5, Polańska 2, Wilczek 3, Kolonko 5, Doktorczyk 8, Nimsz, Kiel 1, Michalina Gryczewska 2, Sójka 1, Grabińska 2, Stokowiec 3.
Kary: 12 min (Jasinowska x2, Kolonko, Nimsz, Michalina Gryczewska, Sójka)
Rzuty karne: 5/5
powrót
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 7 =