Aktualności

Starcie o brąz z wielokrotnym mistrzem

To nie będzie jeszcze decydujące spotkanie o brązowym medalu mistrzostw Polski, ale wiele na to wskazuje, że może być przysłowiowym języczkiem u wagi. Wystarczy spojrzeć w tabelę PGNiG Superligi aby dojść do podobnego wniosku. Zagłębie Lubin powoli już może świętować mistrzostwo Polski. Blisko srebra jest KPR Gminy Kobierzyce, a pomiędzy Piotrcovią i MKS Perłą Lublin stoczy się najprawdopodobniej bój o trzecie miejsce.
Dla lublinianek brąz z pewnością oznaczał będzie niedosyt. To najbardziej utytułowana drużyna ostatniego ćwierćwiecza w naszym kraju, która nie zwykła przegrywać batalii o mistrzostwo Polski. Działacze MKS Perły wyciągnęli już wnioski i tak wzmocnili zespół (między innymi transfer trzech zawodniczek z Piotrcovii), że w przyszłym sezonie będzie znów głównym faworytem ligi. Skupmy się jednak na tym, co zostało nam w tym sezonie. Sobotnia konfrontacja będzie bardzo ważna, a trener Krzysztof Przybylski ma nadzieję, że sił i koncentracji jego podopiecznym wystarczy na 60, a nie 45 minut.

- Jeśli ktoś spojrzał na końcowy wynik pojedynku w Lubinie to pomyślał, że nie podjęliśmy walki. Tak jednak nie było. Jeszcze na kwadrans przed końcem to my byliśmy bliżej wygranej. Trzeba szybko się pozbierać i w sobotę powalczyć z Lublinem o trzy punkty. Gramy we własnej hali i takie mecze musimy wygrywać. Z jednej strony czwarte miejsce będzie dużym progresem w porównaniu do poprzedniego sezonu. Z drugiej jednak strony - to najgorsze miejsce dla sportowca, dlatego też zrobimy wszystko, aby powalczyć o medal - zapowiada nasz szkoleniowiec.

Spotkanie rozpocznie się w sobotę (1 maja) o 16:30, a poprowadzą je Michał Fabryczny i Jakub Rawicki. Delegatem z ramienia ZPRP będzie zaś Marek Baranowski. Mecz kibice zobaczą dzięki platformie zobacz.tv.
powrót
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 2 =