Aktualności

Spokojnie jedną! Czuć zapach medalu

Piłkarki ręczne Piotrcovii zrobiły duży krok w kierunku medalu mistrzostw Polski. We własnej hali wygrały arcyważne spotkanie z MKS Perłą Lublin 27:26 (12:10) po niezwykle wyrównanym i nerwowym meczu. To druga w tym sezonie domowa wygrana naszego zespołu z wielokrotnym mistrzem Polski.
Piotrcovia prowadziła praktycznie przez cały mecz - momentami różnicą 2-3 bramek. W końcówce lublinianki doszły jednak drużynę Krzysztofa Przybylskiego. Decydujące słowo należało do piotrkowianek, a nie do zatrzymania była zdobywczyni dziesięciu bramek - Romana Roszak. Najważniejszą bramkę meczu zdobyła na 25 sekund przed końcem Magda Więckowska. Lublinianki nie zdołały już doprowadzić do remisu, a bezpośredni rzut wolny Kingi Achruk trafił w mur.

- Niezwykle się cieszę, że ten mecz wygrałyśmy. Wiedziałyśmy jak gra Lublin, miałyśmy je rozpracowane. Wiedziałyśmy również, że przegrywając to spotkanie tracimy szansę na brązowy medal. Ja chcę z Piotrkowem pożegnać się medalem, a w ostatnim meczu cieszyć się z naszymi kibicami, którzy wejdą wreszcie do hali - powiedziała najlepsza zawodniczka spotkania Romana Roszak.

Kolejny mecz Piotrcovia rozegra w sobotę (8 maja) w Jarosławiu - do końca sezonu zostało jeszcze 7 meczów - wszystkie rozegrane zostaną w maju. Ostatnie spotkanie, zgodnie z rządowymi zapowiedziami, może zostać rozegrane z publicznością (połowa miejsc w hali).

Piotrcovia - MKS Perła Lublin 27:26 (12:10)

Piotrcovia:
Sarnecka, Opelt - Płomińska 4/1, Zaleśny 1, Drażyk 2/1, Klonowska 1, Oreszczuk 1/1, Roszak 10, Kopertowska, Magda Więckowska 5, Szynkaruk 2/1, Charzyńska 1, Trawczyńska, Abramowicz, Sobecka
Kary: 10 min (Więckowska, Charzyńska, Roszak x3)
Rzuty karne: 4/4

powrót
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =