SŁABY DZIEŃ

Początek spotkania to radosny, widowiskowy handball, praktycznie bez obrony.  Korona Handball Kielce wychodzi na jednobramkowe prowadzenie, a Piotrcovia za każdym razem wyrównuje. W 14 minucie to gospodynie po raz pierwszy prowadzą 8:7. Poprawa w defensywy spowodowała, że Piotrcovia poszła...

Początek spotkania to radosny, widowiskowy handball, praktycznie bez obrony.  Korona Handball Kielce wychodzi na jednobramkowe prowadzenie, a Piotrcovia za każdym razem wyrównuje. W 14 minucie to gospodynie po raz pierwszy prowadzą 8:7. Poprawa w defensywy spowodowała, że Piotrcovia poszła za ciosem i szybko powiększyła przewagę do 15:9. Nie udało się utrzymać, aż tak korzystnego rezultatu do przerwy, ale dwie bramki "na plus" po 30 minutach i dobrej grze napawały optymizmem. Wszystko szło po myśli naszych zawodniczek do stanu 20:17, potem nastąpiła katastrofa - rywalki zdobyły aż 10 bramek z rzędu i wyszły na prowadzenie 27:20. Katem okazała się bramkarka gości Aleksandra Orowicz, która odbiła kilka rzutów sam na sam i wyprowadzała zabójcze kontry skutecznie wykańczane przez Magdalenę Kędzior. Nasze zawodniczki kompletnie zablokowały się rzutowo i marnowały dobre okazje. Dobra obrona ataków pozycyjnych przeciwniczek na niewiele się zdała, bo Piotrcovia nie była w stanie wyprowadzać kontr (np przy wyniku 20:22 aż 4 razy po skutecznych akcjach w defensywie nie udało się zmniejszyć strat). Po odczarowaniu bramki lekką przewagę na boisku odzyskała Piotrcovia, ale to pozwoliło tylko na zmniejszenie strat z 7 do 3 bramek i mecz zakończył się wynikiem 29:32.  W naszym zespole cały czas widać było walkę i zaangażowanie, ale wyraźnie nie był to dzień Piotrcovii. Na wyróżnienie zasługuje Katarzyna Wyrzychowska, pozostałe zawodniczki zagrały poniżej swoich możliwości,  po prostu słaby dzień.

PIOTRCOVIA - KORONA HANDBALL KIELCE 32 :29 (17:15)

PIOTRCOVIA - Sarnecka, Opelt - Wyrzychowska 7 (2/2), Kopertowska 7 (5/6), Wypych 4, Belmas 2, Ivanovic 2, Matyja 2, Kucharska 2, Marszałek 2, Despodovska 1, Wasilewska, Klonowska, Cygan, Dronzikowska.

Kary 14 min (Kucharska 6 - czerwona kartka w 58 min, Klonowska 4, Marszałek, Despodovska)

KORONA HANDBALL KIELCE - Orowicz, Chojnacka - Dominika Więckowska 7 (0/1), Syncerz 6 (3/3), Kędzior 4, Magdalena Więckowska 4, Skowrońska 3, Czekala 3, Gliwińska 2, Parandi 1, Zimnicka 1, Homonicka 1 (1/1), Radzikowska.

Kary 6 min (M. Więckowska, Parandi, Czekala - czerwona kartka za faul w 16 min)