Przegrana w sprawdzianie generalnym

W swoim ostatnim meczu kontrolnym przed zbliżającym się wielkimi krokami sezonem 2022/2023 w żeńskiej PGNiG Superlidze piłkarki ręczne Piotrcovii przegrały w Kobierzycach z miejscowym KPR Gminy 26:33 (14:15). Za tydzień - w piątek 9 września nasz zespół zagra ponownie na Dolnym Śląsku. Z tą jednak różnicą, że pojedynek z Zagłębiem w Lubinie będzie już meczem o ligowe punkty.
O przegranej w Kobierzycach zdecydowały dwa przestoje w drugiej połowie. Pierwszy miał miejsce między 31, a 35. minutą. Wówczas to gospodynie rzuciły cztery bramki z rzędu i prowadziły 19:14. Piotrcovia zniwelowała te straty i w 41. minucie, po trafieniu Tatiany Trbović było już tylko 21:20. Od 48 do 57 minuty nasz zespół jednak zupełnie stanął. KPR, który wygrywał wtedy 24:22, rzucił osiem bramek i na trzy minuty przed końcem było aż 32:22. W końcówce nasz zespół zniwelował przewagę do siedmiu trafień przegrywając ostatecznie 26:33.

KPR Gminy Kobierzyce - Piotrcovia 33:26 (15:14)