Przegrana w Kielcach po walce

Nie udało się Piotrcovii wywalczyć punktów w Kielcach. Nasz zespół przegrał z Koroną Handball po zaciętym spotkaniu 30:32 (11:14). Tym samym Piotrcovia straciła szanse na zajęcie siódmego miejsca na koniec sezonu. 11 maja (sobota) nasze zawodniczki zmierzą się w Hali Relax z Ruchem Chorzów.
Pierwszy kwadrans należał do naszego zespołu, który prowadził kilka razy różnicą dwóch bramek - 3:1, 4:2, 7:5. Później jednak w naszej grze coś się zacięło i Korona Handball doprowadziła do remisu (7:7), a później wyszła na prowadzenie. Po trzydziestu minutach było 14:11 dla kielczanek.

Piotrcovia nie złożyła jednak broni. Zaczęła gonić i znów odzyskała skuteczność. Przez większą część drugiej połowy wynik oscylował wokół remisu. Nasza drużyna prowadziła nawet jednym trafieniem, kiedy po rzucie Patrycji Ciury zrobiło się 27:26. Nerwowe ostatnie minuty należy jednak do Korony Handball, a w roli głównej wystąpiła bramkarka Aleksandra Orowicz. Zatrzymała kilka rzutów i w efekcie mecz zakończył się wygraną gospodyń - 32:30.

Korona Handball Kielce - MKS Piotrcovia 32:30 (14:11)