Premierowa wygrana Agaty Cecotki

Piotrcovia sprawiła niezwykle miłą niespodziankę pokonując w Hali Relax walczący o wicemistrzowski tytuł KPR Gminy Kobierzyce 27:26 (11:15) w meczu 24. Serii PGNiG Superligi. To pierwsza wygrana naszej drużyny nad zespołem z Kobierzyc od kilkunastu miesięcy i pierwsza wygrana Agaty Cecotki w roli pierwszego trenera Piotrcovii.
Spotkanie otworzyła Karolina Jureńczyk, ale już po chwili, po rzucie Aleksandry Tomczyk, było 1:1. Przez pierwszy kwadrans wynik oscylował wokół remisu, a później do głosu doszły przyjezdne. Piotrcovia straciła skuteczność, a ze strony gości seryjnie bramki rzucały: Mariola Wiertelak i Natalia Janas. Wynik pierwszej połowy na 15:11 dla KPR Gminy Kobierzyce ustaliła w ostatniej minucie Małgorzata Buklarewicz.

Piotrcovia nie złożyła jednak broni i dziesięć minut po wznowieniu gry był remis 19:19. W 44. minucie pierwsze prowadzenie (21:20) dała Piotrcovii Aleksandra Oreszczuk. I jak się później okazało był to przełomowy moment spotkania. Piotrcovia uwierzyła w zwycięstwo nad wyżej notowanym rywalem. W 58. minucie, przy stanie 24:25, gospodynie rzuciły trzy bramki z rzędu. Beatę Kowalczyk pokonała dwukrotnie Patrycja Królikowska i raz Magdalena Drażyk. Bramka Aleksandry Tomczyk rzucona na dziesięć sekund przed końcem spotkania niewiele już mogła zmienić. Piotrcovia sprawiła dużą niespodziankę.

- Nie wiem co powiedzieć, jestem bardzo wzruszona. Dziewczyny pokazały w drugiej połowie wielki charakter i za to chciałam im podziękować. Przed nami jeszcze cztery mecze i zrobimy wszystko, aby zdobyć w nich jak najwięcej punktów - powiedziała po spotkaniu Agata Cecotka, trener Piotrcovii.

- Skomplikowałyśmy sobie sytuację, ale taki jest sport. Mój zespół zagrał dobrze, ale tylko w pierwszej połowie. Później zaczął popełniać błędy i w efekcie przegrał mecz. Zostały jeszcze cztery spotkania i wiele może się wydarzyć - skomentowała spotkanie Edyta Majdzińska, trenerka KPR Gminy Kobierzyce.

Piotrcovia - KPR Gminy Kobierzyce 27:26 (11:15)

Piotrcovia:
Opelt, Suliga - Drażyk 5, Radushko 2, Oreszczuk 1, Polaskova 1, Królikowska 4, Grobelna, Sobecka 3, Szczepanek 2, Trbović, Świerczek 2, Waga 2, Jureńczyk 5, Schneider.
Rzuty karne: 0/1
Kary: 10 min (Świerczek x2, Radushko, Królikowska, Jureńczyk)

KPR Gminy Kobierzyce: Kowalczyk, Chojnacka - Olek 1, Kucharska 1, Tomczyk 5, Buklarewicz 3, Janas 5, Wiertelak 4, Kozioł 2, Ważna 1, Domagalska, Cygan, Despodovska 3/2, Wicik, Macedo.
Rzuty karne: 2/4
Kary: 12 min (Ważna x2, Olek, Buklarewicz, Wiertelak, Cygan)

Piotrcovia kolejny mecz rozegra 30 kwietnia w Jarosławiu z miejscowym EUROBUD-em JKS.