Porażka po emocjonującym meczu

Po niezwykle emocjonującym spotkaniu KPR Gminy Kobierzyce pokonał we własnej hali nasz zespół 26:23 w pojedynku 22. Serii PGNiG Superligi szczypiornistek. Kobierzyczanki przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę w ostatniej minucie meczu.
Wynik spotkania otworzyła Sylwia Klonowska, ale już po chwili wyrównała z rzutu karnego Zorica Despodovska, a trzy kolejne bramki rzuciły gospodynie. W 9. minucie, po trafieniu Marioli Wiertelak, było 4:1. Piotrcovia nie dała jednak za wygraną i w 23. minucie doprowadziła do remisu. Remis (13:13) towarzyszył obu drużynom przy zejściu do szatni.

Początek drugiej połowy należał do Piotrcovii. Patrycja Królikowska i Aleksandra Oreszczuk (dwa trafienia) dały naszej drużynie trzybramkowe prowadzenie 16:13. W tym momencie niestety zespół Krzysztofa Przybylskiego oddał inicjatywę. W 48. minucie było 19:19, a w 51. minucie 21:21. Kobierki odskoczyły następnie na dwie bramki (24:22), ale po rzucie Magdaleny Drażyk Piotrcovia znów złapała kontakt. W ostatniej minucie dwukrotnie jednak wpisała się na listę strzelczyń Vitoria Macedo. Były to trafienia na wagę zwycięstwa.

KPR Gminy Kobierzyce - Piotrcovia 26:23 (13:13)