Aktualności

Popis od dwudziestej minuty

Niesamowity przebieg miał pojedynek 25. Serii żeńskiej PGNiG Superligi szczypiornistek pomiędzy Startem Elbląg i Piotrcovią. Do 20 minuty stroną dominującą były gospodynie. Start wygrywał 13:9 i nic nie wskazywało na to, że z końcowego triumfu będzie cieszyć się Piotrcovia. W tym momencie jednak zespół Krzysztofa Przybylskiego zaczął grać jak z nut.
W ostatnich dziesięciu minutach pierwszej połowy rzucił sześć bramek z rzędu i po pierwszej połowie wygrywał 15:13. W drugiej części gry rozpędzona Piotrcovia przypominała sobie najlepsze mecze tego sezonu. Tylko w tej części zdobyła dwadzieścia bramek pozwalając Startowi na zaledwie dziewięć trafień. Nie do zatrzymania były szczególnie Justyna Świerczek i Kinga Stanisławczyk, które seryjnie zdobywały bramki. Końcowy wynik to 35:22 (15:13).

Start Elbląg - Piotrcovia 22:35 (13:15)
Piotrcovia:
Opelt, Sarnecka - Drażyk 4/1, Klonowska 3, Oreszczuk 5, Majsak 2, Stanisławczyk 4, Jureńczyk 1/1, Grobelna 5, Sobecka 1, Świerczek 6, Waga 3/1, Yashchuk, Fesdorf 1
Rzuty karne: 3/4
Kary: 6 min (Drażyk, Waga, Fesdorf)

W sobotę (7 maja) o 17:00 Piotrcovia podejmie w Hali Relax Koronę Handball Kielce.