Pogoń zatrzymana w Piotrkowie!

Wielki mecz zagrały nasze szczypiornistki. Pisaliśmy o tym, że od 7 lat Pogoń Szczecin wygrała wszystkie ligowe mecze z Piotrcovią. Ta seria jednak dobiegła końca. Podopieczne Andrzeja Bystrama zagrały na dwieście procent swoich możliwości. W normalnym czasie gry mieliśmy remis 26:26 (13:13), a w rzutach karnych 6:5 lepsze okazały się nasze zawodniczki. Brawo!
W tym spotkaniu było wszystko czego kibic piłki ręcznej może oczekiwać. Walka o każdą piłkę, zwroty sytuacji, wiele ładnych bramek i na koniec emocje związane z rzutami karnymi. Wojnę nerwów wygrały nasze zawodniczki.

Od początku spotkania Piotrcovia grała z Pogonią jak równy z równym. Wynik otworzyła już po kilkunastu sekundach Agata Wypych. - Chodziło mi od rana po głowie, że powalczymy dziś skutecznie - mówiła po spotkaniu nasza doświadczona rozgrywająca. Jak się okazało miała rację. Nasz zespół nie dał faworytkom zbudować przewagi bramkowej, przez cały czas wynik oscylował wokół remisu, a do przerwy było 13:13.

Druga połowa miała podobny przebieg. Z tą jednak różnicą, że w końcówce to Piotrcovia wychodziła na prowadzenie, a przyjezdne musiały gonić. Żadnej z drużyn ostatecznie nie udało się wygrać meczu w regulaminowym czasie gry i zgodnie z przepisami kibice obejrzeli rzuty karne, które decydowały o jednym punkcie. Pierwsza seria siódemek nie przyniosła rozstrzygnięcia (4:4). Później drużyny rzucały do pierwszego błędu. Ten popełniły przyjezdne - Daria Opelt odbiła piłkę rzuconą przez Karolinę Kochaniak i po chwili utonęła w objęciach swoich koleżanek.

MKS Piotrcovia - SPR Pogoń Szczecin 26:26 (13:13) - rzuty karne 6:5
MKS Piotrcovia:
Kolasińska, Opelt, Sarnecka - Despodovska 7, Belmas 5, Wypych 4, Kopertowska 3/2, Senderkiewicz 3, Cygan 2, Ivanović 1, Klonowska 1, Ciura, Gajewska, Wasilewska.
Trener: Andrzej Bystram
Rzuty karne: 2/2
Kary: 4 min (Cygan, Ivanović po 2 min.)

To było ostatnie ligowe spotkanie Piotrcovii w 2018 roku. Nasz zespół miał jeszcze zagrać wyjazdowy mecz z Arką Gdynia, ale drużyna ta została wycofana z rozgrywek. Kolejne mecze kibice obejrzą dopiero w styczniu przyszłego roku.