Pierwsza porażka

Piotrcovia dziś po raz pierwszy przegrała, po meczu można powiedzieć jedno wynik jest gorszy niż gra. Kibice w hali Relax obejrzeli pierwszą połowę na tak wysokim poziomie w wykonaniu obu drużyn jakiego nie widzieli od lat. Nasze zawodniczki były skuteczne, grały bardzo dobrze w obronie i...

Piotrcovia dziś po raz pierwszy przegrała, po meczu można powiedzieć jedno wynik jest gorszy niż gra. Kibice w hali Relax obejrzeli pierwszą połowę na tak wysokim poziomie w wykonaniu obu drużyn jakiego nie widzieli od lat. Nasze zawodniczki były skuteczne, grały bardzo dobrze w obronie i w ataku, a wynik oscylował wokół remisu, do 25 minuty (13:13). MKS Lublin grał bardzo dobrze, uważnie i skutecznie, a nasze dziewczyny dorównywały mu poziomem i nie  paraliżował ich fakt, że pierwsza siódemka rywala to praktycznie byłe i obecne reprezentantki Polski.  Kilka błędów  pod koniec pierwszej połowy spowodowały stratę aż 4 bramek do przerwy.

Po wznowieniu gry, Piotrcovia na początku zdobyła 2 gole, ale potem nastąpił niczym niewytłumaczalny przestój. Piotrcovia konstruowała bardzo dobre akcje w ataku pozycyjnym, tak jak w pierwszej połowie, ale dochodzące do  dobrych pozycji rzutowych zawodniczki  nie trafiały. Nie było to nawet zasługą dobrej postawy bramkarki rywalek, nasze dziewczyny rzucały w słupki, poprzeczki, a niektóre rzuty nie trafiały w światło bramki. Taka ekipa jak MKS Lublin   nie wybacza takich sytuacji i po kontrach zdobywa przewagę.  Ze stanu 16: 20 robi się 16 :29  i nasze zawodniczki, zdeprymowane nieskutecznością zaczynają popełniać coraz więcej błędów, które wykorzystują rywalki. Po odczarowaniu bramki po karnym wykorzystanym przez Agatę Wypych gra się wyrównuje i przewaga rywalek już nie wzrasta. Spotkanie kończy się wynikiem 25:36. Szkoda aż takiej przewagi bo wynika ona nie z dobrej gry rywalek, ale z własnej nieskuteczności w dobrze wypracowanych sytuacjach strzeleckich. W zespole gości nie do zatrzymania była Aleksandra Rosiak, celnie rzucająca z drugiej linii. Ozdobą meczu była bramka Ivanovic, która  po podaniu mimo trudnej sytuacji  przełożyła piłkę piłkę z lewej do prawej reki i zdobyła gola. Nasze zawodniczki, mimo porażki zasłużyły na słowa uznania, szczególnie za pierwszą połowę.

Piotrcovia - MKS Perła Lublin 25 : 36 (14 : 18 )

Piotrcovia: Opelt, Sarnecka - Matyja 1, Kopertowska 2, Marszałek 6(1/1), Wypych 5 (2/2), Wasilewska 2, Cygan 2, Ivanovic 3, Belmas 2, Despodovska 2, Dronzikowska, Klonowska.

Kary 6 min (Despodovska, Cygan, Ivanovic)

MKS Perła Lublin: Gawlik, Besen - Rola 3 (1/2), Gęga 3 (2/2), Matuszczyk 3, Repelewska 2, Drabik 2, Nesciaruk 1, Nocuń 7,  Rosiak 8, Achruk 7(1/1), Petkowska.