Aktualności

Pierwsza połowa zdecydowała

Piłkarki ręczne Piotrcovii zakończyły sezon zasadniczy wyjazdowym spotkaniem w Szczecinie z SPR Pogonią. Naszemu zespołowi nie udało się sprawić niespodzianki jaką byłoby odebranie punktów rywalowi. Gospodynie wygrały 37:29, prowadząc wysoko już do przerwy 22:13. Piotrcovia za tydzień (16 marca) będzie pauzowała.
Początek spotkania należał do naszej drużyny, która prowadziła 4:2, 6:5 i 8:7. Wydawało się wtedy, że Piotrcovia może pokusić się o powtórkę wyniku sprzed kilku miesięcy. Później jednak nasz zespół oddał gospodyniom inicjatywę i w ciągu zaledwie dziesięciu minut losy meczu zupełnie się odwróciły. Szczecinianki prowadziły w 22. minucie 17:9. Przed przerwą Piotrcovia odzyskała skuteczność, rzuciła jeszcze cztery gole, ale do przerwy było aż 13:22.

W drugiej połowie gospodynie nadal przeważały, a na kwadrans przed końcem zapachniało rekordową porażką gdy na świetlnej tablicy widniał wynik 32:17. W końcówce szczecinianki nieco zwolniły tempo, a nasz zespół walczył do ostatniej syreny o jak najkorzystniejszy wynik. W efekcie przegrał 29:37.

SPR Pogoń Szczecin - MKS Piotrcovia 37:29 (22:13)