Pewne przedświąteczne zwycięstwo

Piotrcovia zdobyła pierwsze punkty w fazie play-out. Nasz zespół pewnie pokonał przed własną publicznością UKS PCM Kościerzyna 39:30 (18:13). Od pierwszej minuty zwycięstwo naszej drużyny było niezagrożone, a jedyną niewiadomą były rozmiary wygranej.
Wynik meczu otworzyła Sylwia Klonowska, a po chwili na 2:0 podwyższyła prowadzenie Anna Wasilewska. Przyjezdne wyrównały na 2:2, ale kolejne minuty należały do naszych szczypiornistek. Piotrcovia grała szybko, skutecznie i widowiskowo. W 13. minucie, po dwóch rzutach Vladyslavy Belmas, było 9:5 dla naszej drużyny. Po trzydziestu minutach na świetlnej tablicy widniało pięciobramkowe prowadzenie 18:13.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Nadal warunki na boisku dyktował nasz zespół, który chciał ucieszyć publiczność (nieliczną niestety) jak największą liczbą widowiskowych akcji i bramek. Ostatecznie licznik zatrzymał się na 39, ale gdyby Kinga Gutkowska rzuciła w ostatnich sekundach nieco precyzyjniej to Piotrcovia przekroczyłaby granicę 40 trafień.

- Bardzo chciałyśmy wygrać i udowodnić kibicom, że jeszcze walczymy w tym sezonie o jak najlepszą pozycję. Mamy jeszcze cztery spotkania i zrobimy wszystko, aby tych punktów jeszcze trochę zdobyć. Dla mnie był to podwójnie ważny mecz. Grałam w Kościerzynie, ale teraz jestem w Piotrcovii i to jej barwy reprezentuję - powiedziała po meczu Gutkowska.

MKS Piotrcovia - UKS PCM Kościerzyna 39:30 (18:13)