Ostatni wyjazd na minus

Piłkarki ręczne Piotrcovii nie sprawiły niespodzianki jaką byłoby odebranie punktów wielokrotnemu mistrzowi Polski z Lublina. Nasza drużyna w ostatnim w tym sezonie pojedynku wyjazdowym przegrała w Hali Globus z MKS FunFloor Perłą 27:34 (14:17). 20 maja (piątek) nasz zespół zakończy sezon w Hali Relax spotkaniem z Młynami Stoisław Koszalin.

Tylko zwycięstwo przedłużało szanse lublinianek na kolejny tytuł mistrzyń Polski. Nic więc dziwnego, że zespół Moniki Marzec i Piotra Dropka grał od pierwszej minuty mocno skoncentrowany. Piotrcovia również rozgrywała niezłe zawody i do 45 minuty sprawa końcowego wyniku była otwarta. Dopiero w ostatnim kwadransie gospodynie wypracowały sobie na tyle bezpieczną przewagę, że mogły spokojnie kontrolować mecz. Najskuteczniejszą zawodniczką naszego zespołu była Patrycja Królikowska. Nasza skrzydłowa sześciokrotnie pokonała bramkarki rywala.

MKS FunFloor Perła Lublin - Piotrcovia 34:27 (17:14)