Aktualności

OKAZAŁE ZWYCIĘSTWO NA WYJEŹDZIE

Mamy drugie zwycięstwo w nowym sezonie i w dodatku jeszcze bardziej okazałe niż pierwsze. W Jeleniej Górze nasze zawodniczki pokonały tamtejszy KPR 32 : 21 prowadząc do przerwy 16 : 13. Mecz był wyrównany tylko w pierwszej połowie, choć to Piotrcovia nadawała ton grze od pierwszych minut,...

Mamy drugie zwycięstwo w nowym sezonie i w dodatku jeszcze bardziej okazałe niż pierwsze. W Jeleniej Górze nasze zawodniczki pokonały tamtejszy KPR 32 : 21 prowadząc do przerwy 16 : 13. Mecz był wyrównany tylko w pierwszej połowie, choć to Piotrcovia nadawała ton grze od pierwszych minut, prowadząc już na początku 4:1. Gospodynie zdołały tylko dwa razy doprowadzić do remisu po 10 i po 12, ale niewielka przewaga Piotrcovii po 30 minutach zapowiadała emocje do końca.

Tak się jednak nie stało, bo po przerwie zawodniczki KPR - u nie były już w stanie tak często ogrywać obrony Piotrcovii, która wzmacniając defensywę nie straciła skuteczności w ataku. Nasze zawodniczki zagrały spokojnie, rozważnie i mądrze taktycznie. Znów w bramce świetnie spisywała się Daria Opelt, Agata Wypych i Katarzyna Matyja utrzymały wysoką formę z niedzielnego meczu, głodne gry Paulina Marszałek i Monika Kopertowska bardzo dobrze zagrały szczególnie w pierwszej części spotkania. Silnym punktem była Andjela Ivanovic, która oprócz 100% skuteczności zarobiła kilka rzutów karnych. Pierwszą bramkę w Superlidze zdobyła Klaudia Cygan - gratulujemy i czekamy na następne.

KPR JELENIA GÓRA - MKS PIOTRCOVIA 21 : 32 (13:16) PIOTRCOVIA - Opelt, Sarnecka (wyszła tylko na karnego) - Wypych 8 (3/3karne), Marszałek 6 (1/2), Kopertowska 6, Ivanovic 4, Matyja 3, Belmas 3, Despodovska 1, Cygan 1, Klonowska, Dronzikowska. Kary 12 min (Belmas 4, Ivanovic, Wypych, Kopertowska, Matyja)