Aktualności

Noworoczny falstart w Elblągu

Niestety nie udało się naszej drużynie powtórzyć korzystnego wyniku z meczu 1. kolejki sezonu 2018/2019. Na inaugurację 2019 roku Piotrcovia wysoko przegrała w Elblągu ze Startem 17:31 (9:17).
Tylko przez pierwszych kilka minut naszemu zespołowi udawało się utrzymywać korzystny rezultat. Od stanu 2:2 (dwie bramki Zoricy Despodovskiej) Start rzucił pięć bramek z rzędu i po kwadransie prowadził 7:2. Tę przewagę jeszcze powiększył przed przerwą - po trzydziestu minutach gospodynie prowadziły 17:9.

Druga połowa miała bardzo podobny przebieg. Elblążanki nie dały Piotrcovii nawet pomyśleć o nawiązaniu walki i wygrały ostatecznie różnicą czternastu trafień - 31:17.

Start Elbląg - MKS Piotrcovia 31:17 (17:9)
Piotrcovia:
Kolasińska, Opelt, Sarnecka – Klonowska 2, Senderkiewicz 6, Zaleśny 1, Kopertowska 2, Wypych 1, Wasilewska, Ciura, Cygan, Ivanović, Belmas 2, Despodovska 2, Gajewska, Małecka 1.

Kolejny mecz nasz zespół zagra przed własną publicznością. W sobotę (12 stycznia) o 17:00 zmierzy się z Ruchem Chorzów.