Nie tak to miało być

Piotrcovia nadal bez punktu w fazie play-out żeńskiej PGNiG Superligi. Po przegranej w Jeleniej Górze nasza drużyna nie sprostała we własnej hali Koronie Handball Kielce, przegrywając 26:32 (15:14). O przegranej zdecydowała słabsza druga połowa meczu, a w zasadzie ostatni jej kwadrans.
Do dwunastej minuty spotkania żadna z drużyn nie potrafiła zbudować sobie przewagi większej niż jedna bramka, a najczęściej na świetlnej tablicy w Hali Relax widniał remis. Ta sztuka udała się Piotrcovii, która w 13. minucie wygrywała 8:6, a pięć minut później nawet 11:8. Nasza drużyna miała przy tym wyniku kilka świetnych okazji do podwyższenia prowadzenia, ale nie potrafiła ich wykorzystać. Korona wykorzystała tę niemoc Piotrcovii i w 25. minucie znów był remis 12:12. W ostatniej sekundzie pierwszej połowy bramkę na 15:14 rzuciła Andela Ivanović i do szatni podopieczne Andrzeja Bystrama zeszły z prowadzeniem 15:14.

Do 42. minuty spotkania wynik oscylował wokół remisu. Wtedy Piotrcovii zdarzył się kilkuminutowy przestój, co jak się okazało później, było decydujące. Korona wyszła na czterobramkowe prowadzenie - 26:22 i nie oddała go już do końca meczu. Znakomitą partię rozgrywały Wiktoria Gliwińska i Honorata Syncerz. Obie pokonały nasze bramkarki po osiem razy.

- Jest takie stare porzekadło w piłce ręcznej, że jak się goni rywala i przejdzie go o jedną bramkę, to mecz się wygra. Tak uczyniła to dziś Korona. Szkoda niewykorzystanych sytuacji, szkoda również błędów. Nie poddajemy się, walczymy dalej, straciłyśmy dziś siódme miejsce, ale do końca sezonu jeszcze sześć meczów i wiele może się zdarzyć - powiedziała po spotkaniu Anna Wasilewska.

MKS Piotrcovia - Korona Handball Kielce 26:32 (15:14)
MKS Piotrcovia:
Kolasińska, Opelt, Sarnecka - Klonowska 4, Senderkiewicz 2, Zaleśny, Wasilewska 5, Ciura 4, Gutkowska, Cygan, Ivanović 3, Belmas 2, Despodovska 6/1, Gajewska, Małecka.
Rzuty karne: 1/3
Kary: 10 min (Gutkowska - 4 min., Senderkiewicz - 2 min., Wasilewska - 2 min., Despodovska - 2 min.)

Następny mecz nasz zespół rozegra na wyjeździe. 13 kwietnia Piotrcovia zmierzy się w Chorzowie z miejscowym Ruchem, a mecz rozpocznie się o 17:00.