Nerwowa końcówka zdecydowała

Po bardzo dobrym i stojącym na wysokim poziomie spotkaniu Piotrcovia przegrała w Lubinie z Zagłębiem 30:33 (12:17) w spotkaniu 8. Serii sezonu zasadniczego PGNiG Superligi szczypiornistek. Nasza drużyna na siedem minut przed końcem przegrywała jednym trafieniem (29:30), ale końcówka należała do gospodyń.
Zaczęło się nie najlepiej dla Piotrcovii, która w 3. minucie przegrywała 0:3. Kolejne minuty przyniosły jeszcze wyższą przewagę gospodyniom. Różnica pięciu bramek, którą Zagłębie wypracowało sobie w 11. minucie (8:3) utrzymała się do ostaniej akcji pierwszej połowy, a na przerwę zespoły zeszły z wynikiem 17:12 dla Zagłębia.

Początek drugiej połowy nie wskazywał na to, że w tym meczu mogą być jakiekolwiek emocje. W 35. minucie było bowiem 21:15 dla Zagłębia. I wtedy Piotrcovia wrzuciła szósty bieg. Zaczęła odrabiać straty i na kwadrans przed końcem było tylko 23:24 (Magda Więckowska). Zagłębie odskoczyło ponownie na trzy bramki, ale nasze zawodniczki ponownie zniwelowały stratę do jednego zaledwie trafienia (29:30) po trafieniu Magdaleny Drażyk. Ostatnie minuty przyniosły wygraną Zagłębiu, które tym samym powiększyło przewagę w tabeli nad Piotrcovią do siedmiu punktów.

Zagłębie Lubin - Piotrcovia 35:32 (17:12)
Piotrcovia
: Opelt, Sarnecka - Płomińska 5/3, Zaleśny 1, Drażyk 3, Klonowska 4/1, Oreszczuk, Roszak 2, Więckowska 9, Szynkaruk 1, Charzyńska, Trawczyńska 1, Sobecka 4, Macedo 2.
Rzuty karne: 4/5
Kary: 16 min (Charzyńska x3 - cz.k, Roszak x2, Szynkaruk, Klonowska, Drażyk)

W najbliższą sobotę (21 listopada) o 18:00 zagramy w Hali Relax z mistrzem Polski - MKS Perłą Lublin.