Aktualności

Młyny Stoisław przemieliły Piotrcovię

To niestety nie była wymarzona inauguracja 2020 roku przed własną publicznością. Piotrcovia przegrała z Młynami Stoisław Koszalin aż 16:27 (7:16) prezentując momentami słabą i nieskuteczną grę. Kibiców mógł ucieszyć tylko pierwszy kwadrans drugiej połowy. Nasz zespół zaczął wtedy odrabiać straty i wydawało się, że może nawet powalczyć o punkty.
Wynik spotkania otworzyła Paula Mazurek, ale po chwili trafiła z koła Aleksandra Dorsz i było 1:1. Wyrównaną walkę mieliśmy jednak tylko do szóstej minuty. Wówczas przyjezdne, prowadzone przez byłą zawodniczkę Piotrcovii Anitę Unijat (Augustyniak) absolutnie zdominowały boiskowe wydarzenia. W 17. minucie było 11:4 dla Młynów Stoisław, a nasz zespół raził bezradnością w ataku. Strzelecką niemoc przełamała dopiero Dorsz rzucając bramkę na 5:12. Niewiele jednak to pomogło, koszalinianki nadal miały inicjatywę i zeszły do szatni z wynikiem 16:7. Mecz piłki ręcznej trwa jednak dwie połowy.

Po zmianie stron Piotrcovia mozolnie zaczęła odrabiać straty i po kwadransie drugiej odsłony było już tylko 15:20. Mało tego - gdyby nasz zespół wykorzystał jeszcze kilka sytuacji to mógł nawet nawiązać bramkowy kontakt. Skrzydła podciął jednak niewykorzystany rzut karny przez Danielle Joię. Piotrcovia straciła cztery kolejne bramki, rzuciła w całym meczu już tylko jednego gola i przegrała 16:27.

- My się sami zabijamy własnym błędami. Naprawdę nie wiem co powiedzieć jeśli rzucamy w słupki, poprzeczki, robimy kroki, podajemy w trybuny, czy nie wykorzystujemy aż czterech rzutów karnych. Tak się nie da wygrać. Musimy głęboko ten mecz przeanalizować i od poniedziałku wziąć się do rzetelnej, ciężkiej pracy. Inaczej się nie da - powiedział po spotkaniu Krzysztof Przybylski.

Piotrcovia - Młyny Stoisław Koszalin 16:27 (7:16)

Piotrcovia:
Kolasińska, Opelt, Sarnecka - Joia 2/1, Klonowska 2, Oreszczuk 3, Dorsz 3, Wasilewska, Ciura 2, Charzyńska 2, Sobecka 2/1, Gajewska.
Kary: 6 min (Klonowska x2, Charzyńska)
Rzuty karne: 2/6
powrót
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =