Mistrzynie z kompletem punktów

Dobre momenty to za mało aby myśleć o zdobyczy punktowej z najbardziej utytułowaną drużyną ostatniego ćwierćwiecza w żeńskiej piłce ręcznej w Polsce. MKS Perła Lublin wygrał w Hali Relax 26:21 (13:8), a o zwycięstwie lublinianek zdecydował drugi kwadrans pierwszej połowy. To wtedy podopieczne trenera Roberta Lisa zbudowały sobie przewagę, której nie oddały już do końca.
Nasz zespół rozpoczął spotkanie bardzo dobrze i nie ustępował pola rywalkom. Po pierwszym wyrównanym kwadransie nasze szczypiornistki straciły jednak skuteczność, a do głosu doszły przyjezdne. Po pierwszej połowie prowadziły lublinianki 13:8.

Druga połowa to znów sinusoida w wykonaniu Piotrcovii. Były momenty dobrej gry, po których ręce składały się same do oklasków, ale były również seryjnie popełniane błędy i niewykorzystane sytuacje. Mecz zakończył się wygraną MKS Perła - 26:21.

- Dobre monenty to za mało. Musimy popracować nad tym, aby taki poziom utrzymywać przez cały mecz. Dzisiaj o naszej przegranej zdecydował drugi kwadrans. Lublin to zbyt doświadczony rywal, aby taką przewagę wypuścić z rąk - powiedział Krzysztof Przybylski.

MKS Piotrcovia - MKS Perła Lublin 21:26 (8:13)

MKS Piotrcovia:
Kolasińska, Sarnecka, Opelt - Macedo 7, Sobecka 5, Joia 4, Ciura 2, Belmas 1, Dorsz 1, Klonowska 1, Gajewska, Oreszczuk, Podzimowska.
Rzuty karne: 5/7
Kary: 10 min (Klonowska - 4 min., Małecka - 2 min., Macedo - 2 min., Ciura - 2 min.)

Kolejny mecz Piotrcovia rozegra na wyjeździe z Energą AZS Koszalin. Mecz odbędzie się 19-20 października. Przed własną publicznością nasz zespół zmierzy się zaś 23 października o 18:00 z Eurobudem JKS Jarosław.