Lider tabeli lepszy po raz trzeci

Po raz trzeci w tym sezonie MKS FunFloor Perła Lublin pokonał Piotrcovię. Tym razem jednak zespół Moniki Marzec i Piotra Dropka uczynił to w sposób bezdyskusyjny. Już do przerwy wygrywał różnicą siedmiu trafień (16:9), aby zakończyć pojedynek wynikiem 33:18.
Tylko przez pierwszy kwadrans nasi kibice mogli mieć nadzieję na emocjonujący i trzymający w napięciu mecz. Piotrcovia prowadziła bowiem 6:5. Później na placu gry rządził i dzielił 22-krotny mistrz Polski. Znakomicie broniła Paulina Wdowiak, która zasłużenie została wybrana najlepszą zawodniczką meczu. Bramkarka z Lublina skutecznie wyprowadzała kontry, które kończyły bezlitośnie skrzydłowe: Oktawia Płomińska i Daria Szynkaruk. Piotrcovia nie miała pomysłu na walkę z rywalem, popełniała proste błędy w niczym nie przypominając drużyny, która tak niedawno wygrała w Lubinie z mistrzem Polski, Zagłębiem.

Brakło skuteczności. Po pierwszym kwadransie, kiedy gra wyglądała naprawdę nieźle, nie rzuciliśmy kilku ważnych piłek, a rywal to bezlitośnie wykorzystał. W drugiej połowie coś próbowaliśmy, ale ponownie byliśmy nieskuteczni. Tak nie da się wygrywać meczów z nikim – ocenił spotkanie Krzysztof Przybylski.

Piotrcovia - MKS FunFloor Perła Lublin 18:33 (9:16)