KOLEJNA PORAŻKA

Po wyrównanym spotkaniu Piotrcovia przegrywa z sąsiadem z tabeli, zespołem KPR Gminy Kobierzyce 26:29 (15:17). Rywalki, po szybkich kontrach uzyskały prowadzenie 5:2, ale zawodniczki Piotrcovii szybko odrobiły straty i mecz się wyrównał. Podobnie było tuż po przerwie, gospodynie ze stanu...

Po wyrównanym spotkaniu Piotrcovia przegrywa z sąsiadem z tabeli, zespołem KPR Gminy Kobierzyce 26:29 (15:17). Rywalki, po szybkich kontrach uzyskały prowadzenie 5:2, ale zawodniczki Piotrcovii szybko odrobiły straty i mecz się wyrównał. Podobnie było tuż po przerwie, gospodynie ze stanu 15:18, szybko doprowadziły do remisu po 19, ale nie wykorzystały kilku szans na objęcie prowadzenia. Po prostych błędach pomiędzy 50 a 55 minutą, które nazwać można prezentami dla gości, kibiców ominęła emocjonująca końcówka, bo po kontrach KPR uzyskał najwyższą w meczu 4-bramkową przewagę i już jej nie oddał do końca. Sportową przyczyną porażki była słaba postawa w obronie, przeciwniczki swobodnie rozgrywały swoje akcje, kończąc je rzutami z czystych pozycji. Zawodniczki Piotrcovii, zbyt rzadko przerywały akcje i nie wychodziły do jedynej zawodniczki w II linii, która stanowiła poważne zagrożenie rzutowe (Kinga Jakubowska 9 goli). Liderka zespołu Anna Mączka wychodziła tylko na karne, pomyliła się raz, ale trafiła z dobitki.  W ataku natomiast ambitne rywalki  utrudniały rozgrywanie akcji i aby zdobyć bramkę zawodniczki gospodyń cały czas grały na kontakcie i traciły dużo więcej sił. Druga przyczyna, może nawet ważniejsza niż słaba obrona, to ewidentny brak szczęścia, na nic zdały się świetne parady w bramce Karoliny Sarneckiej, piłka prawie zawsze wracała w ręce rywalek i co najmniej 10 bramek zdobyły one po dobitkach.

PIOTRCOVIA - KPR GMINY KOBIERZYCE 26:29 (15:17)

PIOTRCOVIA - Sarnecka - Kucharska 8, Kopertowska 6 (1/1), Marszałek 4 (1/1), Wyrzychowska 3, Wasilewska 2, Klonowska 2, Despodovska 1, Matyja, Belmas, Ivanovic.